News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

10 Members and 69 Guests are viewing this topic.

dorum


dorum

Pictures was taken before opening...
Now is open, both way...

Ionut


AUT_XY

Coooool !
Amazing great ! :)

Google Maps has also updated the part.

Is it now complete from "Nadlac" until "Traian Vuia" possible to drive on the highway?

dorum


AUT_XY

Amazing !
Really great !

Congratulations on the Builder company and the Romanian government !
Really cool !

Are there also pictures from the Opening anywhere?

dorum

Until now, no... opening was done on darkness, at 19:00....

IlisescuV

Bine ca s-a deschis. Sper ca azi sa fi fost ultima coloana ce o prind la Recas.

dr4qul4

Aceasta bucatica este extrem de importanta pentru ca aduna traficul de pe DN6 si DN7.  Probabil la Traian Vuia ajung doar jumatate din masinile care treceau prin Recas!

Ar trebui sa prioritizam aceste bucatele cu adevarat importante si nu sa aruncam cu bani pe proiecte care vor fi cu adevarat de folos abia peste zece ani.

Imi place ca A1 ocoleste Lugojul (un oras de peste 40000 loc), dar il uneste printr-un "ciot". In felul acesta, fluxul principal nu trebuie sa ocoleasca si nici nu am auzit "lugojeni" nemultumiti ca sunt exclusi, ocoliti, uitati.


Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

iuli

Quote from: dr4qul4 on December 23, 2015, 09:27:51 PM
Imi place ca A1 ocoleste Lugojul (un oras de peste 40000 loc), dar il uneste printr-un "ciot". In felul acesta, fluxul principal nu trebuie sa ocoleasca si nici nu am auzit "lugojeni" nemultumiti ca sunt exclusi, ocoliti, uitati.

Perfect punctat! Asta ar trebui aratat si celor din Ramnicu Valcea care vor autostrada pana in curtea din fata casei.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Anonymous Rider

Am plecat spre segmentul deschis. Sper sa nu am surprize.

dorum

da-ne detalii dupa ce-l parcurgi... multumim, probabil esti primul de pe forum care-l parcurge... :)

horatiu.cosma

Bun, hai ca incep sa pun pozele. Le iau in ordinea traseului facut impreuna cu @adiarc, si apoi, pe TL2, cu @Quest si cu @dorum.

Margina, lot Salini-Impregillo, supratraversarea DN 68A.

Cateva poze de la Traian Vuia si pana la intersectia cu A6.









horatiu.cosma

Cateva de pe A6. Stiu ca nu e topicul potrivit, dar nu vreau sa stric continuitatea. Sper sa ma ierte Ionut :). TS a indulcit zonele cu alunecari, nu mai sunt astfel de probleme. In schimb, o groaza de denivelari...




Mai departe, am continuat pe DN 68A. Cateva lucrari marunte de asfaltare gropi a CNADNR-ului(DRDP Timisoara probabil) au produs cozi kilometrice in zona Izvin-Recas.




horatiu.cosma

#26309
Cateva imagini de pe pasajul DC 65, in zona Izvin.
Privire spre Timisoara.

Spre Lugoj.

Mai sunt lucrari marunte de finalizat, printre care aceste rigole, dar nu in zona corpului autostrazii, ci de-a lungul over-pass-urilor.

Ne mutam la pasajul Recas-Petrovaselo(ce tare suna Petrovaselo  :lol:).
Cu asa iarba si vreme, nu ai crede ca e 23 decembrie :).


Spre Lugoj.




Timisoara.