News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 65 Guests are viewing this topic.

rocklee

pe lotul 4 ...sectorul dintre mintia si soimus nu este autorizatie de constructie ...cineva spunea ca ataca lucrarea mai serios din octombrie pina atunci se doreste si optinerea autorizatiei ...de aceia tot ce fac acum e asa timid .. :)

horatiu.cosma


AlexIP

Cam cum se circulă pe bucata dintre nod Apold şi viaduct Aciliu la ora asta:

rocklee

tibiv ...nu mai pune asemenea  imagini ...parca traiiesc intrun cosmar... >:(

horatiu.cosma

Pe ce distanta e deviata circulatia pe un singur sens?

Redox


ciprebbe

Pe maps apare portiunea cu circulatie lenta de 5.4km, deci nu e chiar asa de grav (ca si timp).
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

AlexIP

Chiar acum am trecut pe acolo, 5.3 km zona de 1+1 si inca vreun km jumatate de limitare anterioara la 80. De apreciat ca au semnalizat cum trebuie, par sa fie destul de mici sansele de accident tipice de coloana.

BoGDaN

Rocklee mii de mulțumiri pentru efort si pasiune. Meriți tot respectul din lume pentru ca sunt zeci de mii de oameni care citesc acest forum. Abia aștept Sibiu Pitești sa fotografiez si eu alături de sibienii forumului dar si de vâlceni si argeșeni. Se anunța timpuri interesante pentru forum

cutter

Va fi deviat trei luni traficul, dar măcar să sperăm că e pentru o cauză bună și anume remedierea definitivă la fisură. Se va circula mai lejer cînd traficul greu va fi deviat pe DN7 (pentru a se putea lucra fără vibrațiile induse). Se anunță 8km de coloane forate de 1m diametru - cam pînă în 15 noiembrie ar trebui să fie gata.

rocklee

8 km de colone forate ... :o :o....mama cat beton intra acolo ...nau putut de la inceput sa faca luctu cum trebuie ... >:(

florin74

Mi se pare ca erau prevazute vreo 40 de km de coloane. Pana prin aprilie mai au tot forat pe acolo, cred ca asta e restul ramas.

cutter

Păi de data asta nu mai e deep-mixing, vorbim de piloți forați clasici la 20m sub nivelul stratului de uzură.

TibiV

Si 20 de metri este suficient?
Trece de planul de alunecare? Au stabilit la ce adancime este faimosul plan de alunecare ?
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Ionut