News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 59 Guests are viewing this topic.

horatiu.cosma

Quote from: rocklee on August 13, 2015, 11:16:47 PM
se lucra intens la vitori piloni [capat spre deva] ai viaductului ce va tranversa dneul in zona barajului mintia de langa halta de steril.... :o

Ne poti arata pe harta unde vine asta, ca nu imi dau seama din google maps? Mersi.

rocklee

#23386
^
exact in locul unde am pus linkul   ...se vede chiar inceputul lucrari acea pata alba ....acolo era la inceput un canal

rocklee

#23387
inceputul terasamentului incepand de linga zidul de sprijin ...spre branisca ...se lucra intens...dupa curba dnului...am intrat pe acolo dar era sa ma impotmlesc ...si mam intors
harta









un podet metalic din aceiasi zona ..







acelasi podet metalic numai facut de sus din dnu ...


rocklee

#23388
in departare se lucra la trasamentul din zona viaduct branisca ...mai exact de aici



imagine zumuita  :p










terasament capat viaduct branisca ...




rocklee

#23389
urmtoarele imagini sunt cu terasamentul din spatele localitati branisca ...
harta

vedere spre deva ..




rocklee

vedere spre ilia ...deja ma prins seara  :(





rocklee

#23391
urmatoarele imagini sunt din zona dj 147...cu pasajul peste a1...
harta

vitoarea tranversare...




rocklee

imagini cu terasamentul din aceiasi zona  8)
vedere spre deva



rocklee

#23393
urmatoarele imagini de pe dealul viitorului ecoduct   aici era o adevarata forfota ...din acest deal se ia pamitul pentru umplutura la terasamentul autostrazi ....am parcat masina aproape si miam umpluto de praf ...off :|
harta








rocklee

au inaltat aici terasamentul foarte mult de oparte si de cealalta a ecoductului ...imagini cu trasamentul dinspre ilia ...





rocklee

#23395
vedere spre deva cu terasamentul ridicat  :)




rocklee

urmatoarea oprire dealul cariera de piatra bretea muresana ...AICI E VESTEA ...PROASTA!!!!....nu se lucra la zidul se sprijin daramat ....de fapt nu se lucra deloc in acea zona ....din cauza ca a venit searanu am mai putut face poze clare ...dar se poate distinge zidul in aceiasi pozitie .... :(
scuzati calitatea imaginilor












rocklee

#23397
urmatoarea destinatie ...nodul ilia ...
harta

























camatata pe seara aceasta...bucurativa de tot ceva pot oferi ...cu respect ...ROCKLEE... :) :)

RaduL@Bv

Multumim pentru poze si efort, @rocklee ! :)

rocklee

la drumul catre tebea au ajuns cu terasamentul la nivelul podului ...dar numai pe o parte