News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 44 Guests are viewing this topic.

mirceal

#22575
1.12.2010 s-a taiat panglica la "capatul" Sibiu.
Dupa 1683 de zile s-a taiat panglica la capatul Nadlac.
... ???? zile pana la taierea panglicii la capatul Pitesti. Ar fi OK tot 1683 ... adica 18.02.2020.

AUT_XY

Cool, fantastic.
Thats fantastic that the Hungarian side of the Highway and the Romanian are now full opened for us Tourists :)

hmm, lets see when "Google Maps" will actually the Highway parts.

nenea_hartia

Quote from: NGC20 on July 11, 2015, 03:14:50 PM
Au peticit ultimul "E" de la "RUTIERE" de la panoul care a creat atatea discutii.  :lol:
E al doilea panou pe care PUM a reușit să-l corecteze :). Păcat că, în buna tradiție a CNADNR, nu va fi schimbat, ci va rămâne așa.

Mulțumesc tuturor pentru pozele prezente și viitoare, arată nemaipomenit! Dar unde e soborul româno-maghiar de popi? :lol:

mishu77

Chiar acum la Digi24 imagini in direct si se trece frontiera. Pe google totusi nu apare trafic, dar e confirmat ca se circula.

L.E. Acum vad ca apare ceva trafic si pe partea maghiara.

dorum

Traficul deschis complet
Ne-am intors in RO
SA fie intr-un ceas bun!!!
Am vazut-o si pe asta!!
Poze multe si filmari deseara/maine dimineata...

sebba

Pe mine m-au dat la Digi? Ca mi-au luat interviu ca am trecut primul :)
Sailing away! S/Y Haimana

TraianBV.


mishu77

Au fost 2 interviuri un tip cu ochelari care zicea ca merge pana la primul nod si inca unu care zicea ca maine vine cu camionul. Banuiesc ca cel care zicea ca la primul nod iasa erai :)  :thumbsup: :thumbsup:

sebba

Cum ma simt va fiind primul
Le-am zis ca sunt acolo ca m-ati trimis voi, colegii de pe forumul peundemerg.ro
:)
Sailing away! S/Y Haimana

Anonymous Rider

Bravo Sebba. La Digi24 nu au dat interviurile, doar pe Ponta. Probabil pregatesc un material mai amplu pe seara.

mishu77

Au dat interviuri in intervenita de la ora 16. Care erai sebba? Cel cu ochelari ? Despre forum nu am auzit nimic sau mi-a scapat.

mirceal

#22586
sebba ai intrat in cartea de istorie a autostrazilor din Romania :gj:

adiarc

Mulțumim tuturor....e o zi istorică
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

mishu77

#22588
Putin offtopic Waze deja ruteaza pe noua autostrada. Totusi e ciudat ca din Timisoara nu ma trimite direct pe autostrada prin Dumbravita-Giarmata ci ma duce pe DN69 pana la intrare in Arad si de acolo ma urca pe autostrada. Oricum Wazw ramane un navigator superactualizat dar trebuie sa ai internet.

TraianBV.

O zi ca asta vom avea cand se va termina Surplacu de Barcau-Bors si M4 din Ungaria...
Pana atunci...ciocu mic si joc de glezne :)