News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

10 Members and 53 Guests are viewing this topic.

marcelbanu

#21420











Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

marcelbanu

#21421













Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

marcelbanu

#21422
Gata distracţia...
Urmează un utilaj...
Io-s doar fotograf, voi numiţi scula de făcut găuroaie...























Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

horatiu.cosma

Multumim Marcel, la cat mai multe astfel de plimbari si la cat mai fructoase. Legat de batutul santierelor la picior, eu zic ca e mai bine asa decat in masina(creste pofta de mancare :)).

danutzu_1069

#21424
Treaba este clara. Stalpul alb rosu se va muta.
Cred ca si tripleta de stalpi cu LEA 400KV va fi mutata un pic, 75m fata marginea autostrazii

rocklee

multumim marcele pentru daruire si ''mersul pe jos ''....pentru aceasta un mare link de la mine ... :)

bine ca ai lamurit treaba cu stilpul de la fata locului ....ca nu stiam pe care sal ''mutam'' :lol: :lol:

marcelbanu

OFF... Mersul pe jos face picioru' frumos...
Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

TibiV

QuoteIo-s doar fotograf
Dar ce fotograf, marcelbanu !...
De mult nu am mai avut atata arta pe o singura pagina !... Si nu la Motorway spotting, ci la santier !...
Felicitari!

Ah, si sa nu uit, rocklee...
Quotepentru aceasta un mare link de la mine ...
Decat sa-i dai link, mai bine da-i like !...  :lol:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

stangabriel

Superb.  Ar trebui sa te contacteze UMB pentru poze de album. 

Multumim

danutzu_1069

@marcelbanu
scula de făcut găuroaie = foreza

Zinconiu

Eu ii aplaud pe autorii reportajului .
Dar parca am fi inca in 2014 , la primele decopertari UMB ... incipient , incipient totul ...
Scuzati-ma ca insist si revin  , Tirrena nu poate termina mai repede de decembrie pe Izvin Sanovita ? Segmentul nu face muncile lui Hercule . De ce nu ar termina vara asta ?

Ionut

#21431
Tirrena poate sa termine mai devreme de decembrie, insa nu se stie daca vor dori. E complicat. Rabdare acolo. Pana una-alta, pregatiti-va pentru iulie la deschiderea Pecica-Arad cand vom avea Nadlac conectat de Arad si Timisoara, pana la Izvin, pe autostrada. Cu dedicatie pentru Horatiu: da, cel mai probabil vom face o intalnire "oficiala" a pasionatilor de infrastructura cu ocazia asta, stiu ca tot ai zis. Insa e prematur sa stabilim de acum exact coordonatele intalnirii.

@Marcel: multumesc si din partea mea de efort! :cheers:

GabiHd

#21432
Quote from: marcelbanu on May 09, 2015, 11:49:43 PM
Din fotografiile expuse una singură va produce discuții,
și anumea cea de mai jos unde, în plan îndepărtat,
există un stîlp de înaltă tensiune exact la mijlocul decopertării...
Celalți trei, susțin linia de 400 KV Mintia - Sibiu...

Este o linie de 110 KV Mintia - Păuliș...


Asa apare trasat traseul autostrazii acuma pe google maps. Oare nu se puteau ocoli acei 4 stalpi?


LE.  Am incercat sa trasez la repezeala o alternativa. Bineinteles, curba ar putea iesi mult mai lina fata de ce am desenat eu  :D

danutzu_1069

^^
Asta intebam si eu cateva post-uri mai sus.
Chiar nu inteleg de ce au inghesuit-o printre stalpii aia