News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 56 Guests are viewing this topic.

horatiu.cosma

Orice alegeri ar fi in 2015, mai mult de Nadlac-Arad,Izvin-Sanovita si Gilau-Nadasel nu se poate la anu. Si nu, nu am construit inca niciun km de autostrada, dar nu cred ca trebuie sa realizez acest lucru pentru a putea face afirmatii de genu.

nenea_hartia

@delacroix: esti extrem de acid de ceva vreme. Oricâtă stimă am pentru contribuțiile tale,  nu pot să nu observ că ironiile depășesc în ultimul timp limita politeții. Cu toții mai greșim, dar nu e nevoie să ne execuți pentru asta :).

vldklm

#19502
Cei de la google maps au pus nodul dintre A1 si A10


si traseul A10 si A3




nedcatalin

Un mic bug care ne arata ce frumos va fi peste 3 ani.

luc

Azi dimineata doar banda 2 disponibila pe sensul spre Sibiu, in zona Aciliu:

simotm

#19505
^^
Inca nu mi-am dat seama (cel putin pana vor termina  si ungurii)unde anume se va intra pe bucata de autostrada Nadlac-Pecica (  in caz ca se intra in tara pe la Nadlac)si cam cat se va castiga ca timp, pe langa siguranta mai mare pe autostrada versus nationala.

hadrian

Quote from: nedcatalin on December 04, 2014, 02:20:41 PM
Un mic bug care ne arata ce frumos va fi peste 3 ani.
Poate pune vreun strain botul la treaba asta si la fata locului o ia pe camp :)

horatiu.cosma

Sau se tot invarte prin noduri, crezand ca a ratat intrarea pe A :)

Pellady

Avem autostrada de la Nadlac pana la Targu Mures, :) pe google maps ;)



Ionut

E o greseala a celor de la Google. Get over it.
Reveniti la A1 va rog!

Archi

Quote from: simotm on December 04, 2014, 02:27:29 PM
^^
Inca nu mi-am dat seama (cel putin pana vor termina  si ungurii)unde anume se va intra pe bucata de autostrada Nadlac-Pecica (  in caz ca se intra in tara pe la Nadlac)si cam cat se va castiga ca timp, pe langa siguranta mai mare pe autostrada versus nationala.

Se va intra pe la drumul de legatura prevazut in proiect langa Nadlac

bogdymol

Quote from: NGC20 on December 04, 2014, 10:21:04 AM
A fost eliberata ieri o noua autorizatie de construire.

03.12.2014: "Lucrările rămase de executat la: «Secţiunea E km 26+480 - km 33+840 şi Secţiunea F km 33+840 - km 38+880 » aferente autorizaţiilor de construire nr. 079 din 25.11.2011 şi nr. 064 din 28.09.2011, din cadrul investiţiei «Autostrada Nădlac - Arad şi drum de legătură, Lot 2 km 22+218 - km 38+882»"
Pentru cei care nu stiu, e vorba de bucata nod Pecica - nod Centura Arad.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Archi

Pai din cate s-a mai vorbit, PTF pe autostrada va fi improvizat in spatile de servicii si vor avea acees doar masinile <3.5T. Restul vor trece prin Nadlac. Nu stiu daca o vama improvizata ar duce traficul autostrazii de craciun si in august, cand aceasta va fi cea mai aglomerata, dar cu ceva ajuta.

radutm

Forfota mare la Izvin! Se lucreaza cu spor si se vad ceva progrese. Poze de astazi:















cont inchis

horatiu.cosma

PTF e improvizat fiindca se preconizeaza o intrare nu foarte departata in Schengen. Cand va fi gata autostrada si pana la Mako, va fi acces liber pentru toate vehiculele, sau doar pentru cele de sub 3.5 tone cum a spus Archi?