News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 58 Guests are viewing this topic.


cutter

Stați puțin, eu nu cred că se poate așa ceva, doar domnul Rus (cu care sunt prieten, e de notorietate) a verificat personal vreo trei ore dus-întors săptamîna trecută că e totul în regulă!

NGC

#19307
In documentul distribuit de MT la conferinta de presa de astazi, apare ca pentru Sibiu - Pitesti "a fost preluata observatia din cadrul dezbaterilor publice si se va implementa ca autostrada fazata cu perioada de implementare 2014 - 2020".
Se pare ca "prietenii" au inceput sa dea inapoi si "dau vina" pe dezbaterile publice pentru aceasta schimbare de directie.  ;)
@"Prieteni": Oare care mai e stadiul cu Comarnic - Brasov? Ce a zis UE?

ArKE

Pe Izvin Sanovita se mai lucreaza?
Dar pe Arad Nadlac?
Stie cineva ceva informatii mai de actualitate? A mai trecut cineva prin zona? Ceva estimari ochiometrice pentru finalizare? Nu neaparat contractuale, ca alea par a fi doar de forma.

horatiu.cosma

Zicea cineva ca pune poze de la Izvin?

msamoila

 UE o fi zis ce-io fi zis dar zvonurile de prin targul cel mare spun ca unii s-au impiedicat de spaga..care e ceruta upfront, prin tranzactii nedetectabile, are multe zerouri, si nu e nesemnificativa. Si cum acum unora le miroase a puscarie sau vor sa isi cumpere locul cald pentru urmatoarea guvernare nu prea vad ca lucrurile se se miste prea curand. Oare cand s-or linisti sa isi ceara felia de tort din banii publici? >:(

Tavi

@ArKE si horatiu.cosma: vedeti postul lui tmbio de pe pagina anterioara referitor la Izvin - Sanovita. Ref Arad-Nadlac, Panda05 a confirmat ca se lucreaza la Pecica tot o pagina doua inapoi. Enjoy scolling  ;)

florin74

Quote from: ovidiubu on November 25, 2014, 03:28:21 PM
http://www.turnulsfatului.ro/28153/traficul-pe-autostrada-deschisa-acum-o-saptamana-este-restrictionat.html

Imi pare rau ca azi dimineata  (era 7.30)  nu am facut poze, si eu am fost surprins, era o fisura destul de serioasa in stratul de asfalt de 3-4 metri.
Cand m-am intors erau vreo 20 de gigei si 3 sefi care se invarteau in jurul zonei. Plus 2 masini.
Maine dimineata mai am un drum de Sibiu si fac poze.



iulius

#19313
Quote from: NGC20 on November 25, 2014, 03:47:05 PM

@"Prieteni": Oare care mai e stadiul cu Comarnic - Brasov? Ce a zis UE?
http://www.emunte.ro/autostrada-ploiesti-comarnic-brasov-finantare-europeana-de-1-miliard-de-euro/
nu stiu daca a fost propus acest proiect pt finantare europeana regionala
scuza-ti daca nu am postat pe thrend-ul care trebuie

Tavi

#19314
Multumim florin74! Asteptam pozele. Cat tupeu pe imbec...nici nu le mai spun numele in semn de protest... sa declare ca se iau probe ... jenibil+penal!

Multumim Iulius de link. Am inteles mesajul. "Ar putea fi propusa". E clar dom'ne!
Dar si mai clar imi este ca nu o sa o propuna ca sa nu dea sansa lui UE sa le-o zica pe de-a dreptul, nu? :)

penad2007


NGC

#19316
Quote from: iulius on November 25, 2014, 04:10:02 PM
Quote from: NGC20 on November 25, 2014, 03:47:05 PM
@"Prieteni": Oare care mai e stadiul cu Comarnic - Brasov? Ce a zis UE?
Scuze daca nu am fost prea clar, dar ma refeream la ce a zis UE la propunerile lor?

ArKE

Quote from: Tavi on November 25, 2014, 04:04:50 PM
@ArKE si horatiu.cosma: vedeti postul lui tmbio de pe pagina anterioara referitor la Izvin - Sanovita. Ref Arad-Nadlac, Panda05 a confirmat ca se lucreaza la Pecica tot o pagina doua inapoi. Enjoy scolling  ;)

Am vazut, ma gandeam la info ceva mai detaliate, eventual de la insideri sau forumisti de prin zona.
Ma gandesc sa-mi planific deja concediul de la vara si cum de cativa ani tot evit s-o iau spre vest de sila condusului numai pe DN pana la Nadlac...

Quote from: NGC20 on November 25, 2014, 03:47:05 PM
... apare ca pentru Sibiu - Pitesti "a fost preluata observatia din cadrul dezbaterilor publice si se va implementa ca autostrada fazata cu perioada de implementare 2014 - 2020"....

Ar putea da drumul Macar la Sibiu- Boita, eventual cu un apendice ca ala de la Lugoj (A6) ana la Avrig
Si de la Pitesti pana la Curtea de Arges. cu adaos de modernizare a DN73C
Ambele sectiuni sunt in categoria "light"

Dan74

Quote from: NGC20 on November 25, 2014, 04:20:16 PM
Scuze daca nu am fost prea clar, dar ma refeream la ce a zis UE la propunerile lor?
Oare s-au dus la UE cu aceasta propunere? Eu inclin sa cred ca nu au facut-o, daca accepta implementarea pana in 2020 pentru Sibiu-Pitesti.

teocharis

Quote from: NGC20 on November 25, 2014, 03:47:05 PM
In documentul distribuit de MT la conferinta de presa de astazi, apare ca pentru Sibiu - Pitesti "a fost preluata observatia din cadrul dezbaterilor publice si se va implementa ca autostrada fazata cu perioada de implementare 2014 - 2020".

ce intelegi prin autostrada fazata?