Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

11 Members and 30 Guests are viewing this topic.

stangabriel

#18105
E deja o rigola foarte adanca pe sensul Sebes-Sibiu,sper sa o betoneze :) se vede mai bine in penultima poza . Pe partea cealalta inca nu.

sau aici: http://postimg.org/image/cy7d3vun3/  poza de trifuhoria.

nicolaem

sunt cumva gaurile de la "deep mixing"? atat de multe?

AndrewD

#18107
Probabil ca o sa deschida autostrada inainte de alegeri, cat sa-i vada prostimea la teveu, iar a doua zi o vor inchide pentru "reparatii" (adica pentru continuarea lucrarilor). Parca sa zic ca s-a mai intamplat asa si pe autostrada Timisoara - Arad...tot pe la niste alegeri ceva.

rocklee

adiarc super imagini  :thumbsup: :thumbsup:...dupa ce termina treaba imbecilio la aciliu...unde te vei muta cu ''vizitele''..... ;)

rocklee

am vorbit cu cineva din ilia ...si mia spus ca umb -ula turnat primul asfalt de proba in zona bacea...... :)

florin74

Da, ne-au confirmat si UMB-isiti de la A3 ca se asterne asfalt pe Lugoj Deva. Adevarul e ca ii cam plimba de colo colo, Lugoj Deva e problematic datorita faptului ca daca ploua nu prea au ce sa faca (intrucat folosesc pamantul de la sapaturi la umpluturi si daca e ud e nasol). Pe A3 nu il folosesc (il depoziteaza), asa ca se misca mai cu talent pe aici la capitolul asta.

adiarc

#18111
o sa ajung , dar ceva mai rar , pe Sebes-Turda ...si poate , poate cu putin noroc ( sau mult noroc si interventii de la Bruxelles ) , in max 2 ani ( speranta moare ultima , dar moare ) , vor incepe lucrarile la SIbiu-Pitesti , cel putin sectoarele mai usoare ( Centura SB-Boita si Pitesti-Curtea de Arges )

oricum ( si bine ar fii sa ma insel ) , sectorul Impregilo , va avea tot timpul ce sa ne arate...si aici ma refer mai ales la ambele zone de la capetele viaductului Aciliu
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

dr4qul4

eu sper sa nu ajungi sa faci poze la viitoarea alunecare de la Avrig
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Deschideri 2024: Intaia Cocoasa + L3, Lotul Coni , T1DX12, A0L3,

sebba

apa ca apa dar iarna, si sa mai fie si un viscol... unde se poate duce zapada? nu cumva jos, spre autostrada?
Sailing away! S/Y Haimana

vladb

Ponta promite autostrada intre Pitesti si Sibiu. E in "vizita" la Dacia. Sa speram ca se tine de cuvant. Oricum, presiunile voastre i-au pus sa isi inghita cuvintele. Felicitari!

teocharis


isotech_ro

Quote from: vladb on October 11, 2014, 12:43:08 PM
Ponta promite autostrada intre Pitesti si Sibiu. E in "vizita" la Dacia. Sa speram ca se tine de cuvant. Oricum, presiunile voastre i-au pus sa isi inghita cuvintele. Felicitari!
chiar il crezi ??? eu am auzit ca si luat o haina cu buzunare de popa

adiarc

Quote from: vladb on October 11, 2014, 12:43:08 PM
Ponta promite autostrada intre Pitesti si Sibiu. E in "vizita" la Dacia. Sa speram ca se tine de cuvant. Oricum, presiunile voastre i-au pus sa isi inghita cuvintele. Felicitari!
e strict campanie electorala.A mai promis odata in 20 martie , cu o luna si ceva inainte de europarlamentare si dupa o greva a muncitorilor de la Dacia si o intalnire cu reprez.Renault( eu am auzit cu urechile mele ).Acest lucru nu a impiedicat ca Master Planul sa iasa in forma pe care o cunoastem.Asa ca , a spune ca are credibilitate zero , e chiar un compliment...minus infinit , as spune eu.
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

igorashu

QuoteVa prevede foarte clar regim de autostrada, va prevede finantarea in doua faze, pentru drum expres in prima faza, cu tot cu expropriere, studiu de fezabilitate pentru autostrada si imediat ce avem finantarea finala, ca autostrada. Important este sa incepem", a precizat Ponta.
Adica bullshit.
sursa

M-Power

Cum adica imediat ce avem finantarea finala o transformam in autostrada? Pai tocmai ca are 85% finantare UE spre deosebire de Sibiu-Brasov si mai ales Brasov-Bacau..... Asta ne prosteste in fata in halul asta sau ceva imi scapa mie?...