Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

11 Members and 61 Guests are viewing this topic.

Ionut

Mihai, sursa articolului?
De cand este scris?

frunzamihai

#181
Scuze. My bad. Nu era un articol actual. Era mai vechi. Din graba am omis sa pun sursa articolului.
Ideea ramane insa aceeasi. In urma solutionarii contestatiei cred ca firmele castigatoare in instanta vor executa lotul respectiv. Nu cred ca se va relua licitatia.

Ionut

Mihai, chiar daca e articolul mai vechi, cand il citam trebuie sa punem sursa. Lasa acum, nu mai cauta articolul, stii pentru viitor. Asa este cel mai bine, asa e normal de fapt, sa citam sursa cand punem info, chiar daca e Mediafax sau orice.

Legat de ce spuneai cu castigatorul. Hm, e legal ca instanta sa decida castigatorul unei licitatii?! Eu stiam ca MAXIM din ce poate obtine cel care a contestat este anularea licitatiei si reluarea procedurilor de la capat. Sau ma rog, din momentul depunerii ofertelor sau ceva de genul. Chiar nu stiam ca instanta poate decide castigatorul... Esti sigur ca se poate?

iuli

Am venit azi de la nodul de la Giarmata. Grinzile erau puse la pasaj, se lucra la armaturi. Benzile de intrare/iesire pe/de pe autostrada erau la faza tasarii, inca nu s-a asfaltat.

Am condus de la nod pana aici, distanta fiind de 13.2 Km si am parcurs-o in 17 min. Condus lejer cu maxim 55km/h in localitati si in afara nedepasind 90km/h. Nu am trecut pe galben la semafor si nu am condus astfel incat sa trag sa ajung cat mai repede. Am incercat sa fac un "worst-case scenario".
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

bogdymol

Nu stiu unde e "aici" ca nu merge linkul :( fixed

Concluzia e ca faci mai mult de la autostrada pana in oras decat pe cei 32 km de autostrada :D
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

iuli

Quote from: bogdymol on November 04, 2011, 12:21:07 PM
Nu stiu unde e "aici" ca nu merge linkul :( fixed

Concluzia e ca faci mai mult de la autostrada pana in oras decat pe cei 32 km de autostrada :D

Discutabil... Sa vedem totusi daca se merita intre Arad si Timisoara dupa ce se inaugureaza. Oricum cred ca avantajul va fi abia atunci cand va fi bypass-ul si atunci poate ca se renteaza pe asa o portiune scurta sa folosesti autostrada.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

bogdymol

Eu oricum o voi folosi doar de dragul de a merge pe autostrada :D

Bine, o data o sa ma duc si pe DN69 de curiozitate sa vad cum se circula, dar prefer autostrada, mai ales ca dupa ce se va da in folosinta si Arad bypass voi putea sa cobor la Aeroport, iar de acolo in 3 minute sunt acasa :)
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

iuli

Exact asa gandesc si eu, mai ales daca se termina in vara pasajele de la centura va fi super ca sa ajung in nordul Aradului.  ;)
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Ionut



bogdymol

^^ Ce faaaaaaaaain... avem video din viitor :D (sau e 31 Decembrie 2010?)  :lol:
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

flanker1

Eu vad 31 octombrie. Poate ca s-a corectat.

Ionut

:lol: Am pus eu aiurea decembrie... din viteza.  O:-)

bogdymol

Te iertam ionutz :lol:

Am trecut si eu ieri pe la cladirea DSV Arad sa vad ce se intampla pe acolo. Pozele sunt de slaba calitate pentru ca le-am facut cu telefonul.









Zona nodului de la Aeroport:

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Ionut

Merci bogdymol! Cand dau jos cladirea? Ca m-am saturat...  >:(