News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 21 Guests are viewing this topic.

daniel_avram

Pana la urma au preluat si cei de la Digi24 ultima filmare din avion si au pus si link direct catre acest topic.

http://www.digi24.ro/Stiri/Digi24/Actualitate/Social/Noi+filmari+cu+autostrada+din+Romania+care+va+face+legatura+cu+r

dorum


stangabriel

#17612
La Sibiu cum e vremea? S-a scurs apa sa poata incepe excavatiile la Aciliu?  :badday:

SB76UFO

La Sibiu de vreo 2 ore ploua si bate vantul, si ieri, a fost cam la fel o mare parte a zilei.
"Prostia este eternă și invincibilă"

Morosanu

Politica distruge tot ce atinge.


NGC

#17616
http://www.ampost.ro/comunicate/am-post-a-autorizat-noi-cheltuieli-eligibile-in-cadrul-post1411539371

Quote
În data de 23.09.2014, Autoritatea de Management pentru Programul Operațional Sectorial ,,Transport" 2007-2013 (AM POST) a emis declaraţia de cheltuieli nr. 47, în valoare totală de 1.496.037.132,67 lei.
Suma autorizată de AM POST reprezintă cheltuieli efectuate de beneficiari în cadrul a 3 proiecte finanţate prin Fondul de Coeziune, care vizează modernizarea și dezvoltarea infrastructurii rutiere, după cum urmează:
- Construcție autostradă Cernavodă - Constanța;
- Construcția variantei de ocolire a Municipiului Constanța;
- Construcția autostrăzii Arad – Timișoara (inclusiv varianta de ocolire Arad).
Declaraţia de cheltuieli va fi transmisă către Autoritatea de Certificare şi Plată din cadrul Ministerului Finanţelor Publice. Ulterior obţinerii certificării, declaraţia va fi înaintată Comisiei Europene în vederea efectuării rambursărilor către bugetul de stat al României.

NGC

#17617
OP noi emise recent de CNADNR, sortate dupa lot

15.09.2014,  31,069,289.32 RON, ASTALDI, Nadlac - Arad Lot 1

15.09.2014,  26,361,726.37 RON, STRACO, Orastie - Sibiu Lot 2

15.09.2014,   2,575,029.32 RON, IMPREGILO, Orastie - Sibiu Lot 3


Pentru ca sa nu tot copiem datele, am actualizat aici lista cu OP emise de CNADNR.

alecu26

Porcul se ingrasa exact in ajunul craciunului. Oricum articolul despre impregilo foarte bun....chiar daca pare ori comandat ori o razbunare. Prea au venit impregilo cu atitudinea ca aici e tara bananiera sii i prostesc ei pe frsierii astia si vor face profit cu carul. Am mjulti prieteni cae au fost in pozitii de conducere si au plecat tocmai ca nu vroiau sa faca orice magarie...sau au fost fortati sa plece din simplul fapt ca le explicau la italieni ce se poate si ce nu se poate conform legislatiei romane.
Drumurile noastre POATE;

SILVIUFG

La Fagaras e soare. Presupun ca si la Sibiu. Stie cineva daca se intampla ceva la Aciliu?

horatiu.cosma

Si la Cluj e frumos, imi creste inima cand ma gandesc ce bine lucreaza UMB-ul  :)



cutter

Nu, se pare că b365 (care nu prea are conținut propriu, apropo) a preluat un articol de pe Gândul care a preluat o informație din comunicatul de presă al Autorității de Management POS-T în care se spune că CE a cerut prioritizarea legăturilor lipsă din coridoarele TEN-T. De aici și pînă la "se pare că se face Sibiu-Pitești pînă în 2020" chiar și la nivel de intenție asumată a guvernului român mai e mult. În mod clar intenția nu este asta în prezent, în varianta de săptămîna trecută a Masterplanului, altfel această cerință n-ar fi fost trecută la "observații ale Comisiei referitoare la Masterplan". Vom afla dacă cedează guvernul român sau nu miercurea viitoare cînd se dă publicității Masterplanul.

MNU

Adica... "ori ca noi, ori deloc"... :(