News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

9 Members and 39 Guests are viewing this topic.

alecu26

vocile rele spun ca se va inaugura chiar inainte de alegeri...cu o zi.

Eu as plusa si as zice ca tot atunci se vor lansa oficial si lucrarile la Sebes Turda 3&4. Iar cu mult tupeu...pot inaugura tot atunci si Deva Lugoj 2&3.
Drumurile noastre POATE;

gdaniel

Foarte bine te-ai gandit sa faci poze de acolo mariansb, si eu aveam un plan de a merge si de la viaduct spre Sebes dar acum cred ca nu mai e necesar...

SILVIUFG

Multumim tare mult pentru fotografii. Pe 22 dec am drum la Cluj si abia astept sa ,,ma dau" cu masina pe viaduct. La ritmul in care se lucreaza acum pe lotul 3 cred ca nu mai puteam avea emotii in ceea ce priveste deschiderea anul acesta. Doar natura si Dumnezeu sa ne lase...... O:-)

stangabriel

Quote from: alecu26 on September 05, 2014, 10:26:03 AM
vocile rele spun ca se va inaugura chiar inainte de alegeri...cu o zi.

Eu as plusa si as zice ca tot atunci se vor lansa oficial si lucrarile la Sebes Turda 3&4. Iar cu mult tupeu...pot inaugura tot atunci si Deva Lugoj 2&3.

Chiar fusese un articol in care se spunea ca inceperea de lucrari sau inaugurarile vor fi inainte de alegeri. Plus de asta,Deva Lugoj 2,3,4, inca nu au aprobarea unuinii europene,dupa cum arata ultimul raspuns de la autoritati. http://forum.peundemerg.ro/index.php?topic=100.165

Deci momentan nu se risca la cheltuieli daca nu deconteaza imediat sau cat mai aproape de alegeri.

doryan93

Lucrările de pe lotul 1 al autostrăzii Nădlac-Arad avansează în ritm alert, constructorul anunţând finalizarea proiectului în 2014.






Sursa Aradon


rocklee

multumim pentru imagini mariansb .......ai facut o treaba excelenta .....bravo tie  :) :cheers:

mariansb

Mersi tuturor de aprecieri!
Vreo 2-3 săptămâni o sa fiu ocupat/plecat. La întoarcere sper sa vin cu noutăți despre avansul lucrărilor, dar probabil ne vor tine la curent cei 2 Adi în mod special :cheers:
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

adirt69_70

#17273
impregilo trage tare lot 3 aciliu
















mariansb

Adi, cat mai rad din versanti, imediat dupa viaduct, cum i vor stabiliza ?
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

adirt69_70


filippasteur

Am avut ieri (duminica) o experienta neplacuta pa A1: veneam de la Sebes spre Sibiu si la cateva sute de metri dupa tunelul de pe Hula Sacelului am observat un caine care se plimba pe banda de urgenta (pe sensul meu). Mi-am zis ca poate fi o sursa potentiala de accident si am sunat la 112. Cand am format numarul ajunsesem cam la jumatatea distantei dintre localitatile Cristian si Ruscior. Mi s-a raspuns, dar in timp ce explicam ce se intampla, operatoarea mi-a atras atemtia ca pierd semnalul ceea ce s-a si intamplat in cateva secunde! Am avut din nou semnal abia cu 50 m inainte de nodul Sibiu Vest. Mi se pare incredibil ca o portiune de autostrada nu are acoperire pentru apeluri de urgenta!
Am impresia ca zona respectiva e "frecventata" de caini (poate fiindca sunt multe turme pe acolo); spun asta deoarece pe sensul Sibiu-Sebes am vazut tot ieri dimineata un caine mort pe banda de urgenta.

In alta ordine de idei, am remarcat numeroase gropi cu diametrul de 20-30 cm si care pareau cam tot atat de adanci, care au aparut in zona celor doua sensuri giratorii de la nodul Saliste.

MHN

Au aparut gropi de aceleasi dimensiuni (aprox 30 cm) si pe lotul dintre Giarmata si Arad Sud (pe aceasta cale), pe banda intai cam in dreptul nodului de la Ortisoara.

alecu26

o sa mai apara. Acolo e  fortare a stas-urilor existente momentan.

Sensurile giratorii sunt proiectate cu raze minime cred, latimea este minima din nou a benzilor, parapetii pusi sunt enormi ...si toate astea foarteaza tiurile sa mearga foarte incet si sa faca curbe foarte stranse care genereaza frecari si forte foarte mari in asfalt. Plus ca acolo s-a asfaltat cred la temperaturi foarte scazute...sa fie totul gata pentru deschiderea din Decembrie...sau cand a fost.
Drumurile noastre POATE;

adiarc

da..principala problema e asfaltarea pe frig
in schimb , la SB Vest , unde au folosit accea masinarie de incalzit nu sunt probleme
probabil era prea costisitor sa o foloseasca la scara mai larga si mai bine decupeaza acum o parte din str de uzura
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura