News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 50 Guests are viewing this topic.

Tavi

@Iuli, multam de poze. Urat mai arata ...
@All: Care este solutia tehnica pentru reparatea acelor vaioage create de apa in lipsa stratului vegetal insamantat la timp?

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

ciprebbe

Quote from: vchira on July 13, 2014, 11:57:05 AM
mai are cineva informatii despre lotul 1 Nadlac-Arad? Se lucreaza tot la fel de sustinut? si...licitatia pe lotul 2 are termin acum in iulie...adevarat?

S-a prelungit termenul din 23.07.2014 in 30.07.2014 conform SEAP.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

alin_simeriaveche

#16563
daca merg lucrurile tot asa s-ar putea ca prin decembrie sa se termine procesul de atribuire. Anul acesta nu mai sper sa deschida lotul 2.

adiarc

Quote from: ciprebbe on July 16, 2014, 12:25:15 PM
Quote from: vchira on July 13, 2014, 11:57:05 AM
mai are cineva informatii despre lotul 1 Nadlac-Arad? Se lucreaza tot la fel de sustinut? si...licitatia pe lotul 2 are termin acum in iulie...adevarat?

S-a prelungit termenul din 23.07.2014 in 30.07.2014 conform SEAP.

:crutches:   :badday:
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Ionut

Sincer, era cam telefonata faza cu amanarea pe Arad-Pecica... termenul a fost fff strans. Sa speram ca la final de iulie avem deschiderea ofertelor. Poate apoi nu avem multe (sau deloc, cu noua lege) contestatii si se incepe repede.

grig73

Oarecum off topic : azi e anuntata vizita lui MTO la lotul 1

Tavi

Ramane speranta ca poate vom avea si poze tehnice nu doar politice..

dorel

Quote from: Tavi on July 17, 2014, 10:53:23 AM
Ramane speranta ca poate vom avea si poze tehnice nu doar politice..
Poza tehnica a zilei : Dr. MTO cu o proba de asfalt luata personal cu dintii  :o

AlexIP

Trecut pe la Recaș (spre Herneacova) pe un pic potop de vară, nimic nou față de acum 2 luni. La Dobra, tot ploaie, dar noutăți: organizarea de șantier are acum GARD.

adiarc

Impregilo a mutat masina de asfaltat , la granita cu lotul Astaldi....posibil sa fii terminat sectorul fara probleme...o sa vad in zilele urmatoare

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Ionut

Adi, esti in turneu? :D Multumim de vesti! :cheers:
Sunt tare curios care este statusul in zona Aciliu.

adiarc

in weekend imi iau cizmele de cauciuc si vedem....
astazi am facut un mic turneu de vreo 450 de km ....
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

stangabriel

#16573
http://www.oradesibiu.ro/2014/07/17/expropierile-pentru-lotul-3-de-la-autostrada-sibiu-orastie-aprobate-in-sedinta-de-guvern/

Singura  informatie noua:

În vederea finalizării lucrărilor la Autostrada Orăştie-Sibiu, Guvernul ar putea adopta în ședința de azi o hotărâre care va reglementa momentul și modul în care se vor desfășura procedurile de expropriere a imobilelor proprietate privată situate pe amplasamentul suplimentar al lucrării de utilitate publică al autostrăzii.

Probabil  terenul si padurea de care vorbea Rus.