News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 30 Guests are viewing this topic.

RaduC

 :cheers:
Mulțumim #Dorum!
Se observă progresul, treaba merge înainte. Spor la lucru, băieți!

florin74

#15826
Continua contestatiile pe supervizare pe Lugoj Deva. Azi lot 3
http://www.cnsc.ro/wp-content/uploads/decizii/decizii-2014/decizie-1612.pdf

Egis, Via Carpatica Consult si Louis Berger au pierdut. Nu bag mana in foc, dar s-ar putea ca HILL International sa fi fost declarat castigator.
Egis a bagata o actiune in instanta la CAB, cred ca referitor la  lot 2, am vazut zilele astea. Le-a fost declarata oferta neconforma
Update
http://portal.just.ro/2/SitePages/Dosar.aspx?id_dosar=200000000316316&id_inst=2

adiarc

Mersi Dorum...pe cand o vizita mai " in inima" lotului ? :)
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

rocklee

pentru sursasecreta dorum florin74 si toti ceilalti care tin in viata acest forum ..un gind numai de bine  :cheers: :cheers: :cheers:

dorum

am fost azi in inca doua puncte...se lucreaza, dar nimic deosebit...
sper sa am timp zilele ce vor urma sa parcurg tronsonul...

alecu26

parerea mea e ca se cam grabesc cu acea "barberire" a taluzui la cotele si formele finale. Chiar nu-i vad rostul in acest moment. Dar asta arata cat de mult se grabesc cu acest lot si ca in curând o sa vedem balast stabilizat si chiar asfalt pe acesti primi kilometri.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

stangabriel

Quote from: indru on June 02, 2014, 07:05:03 PM
http://www.turnulsfatului.ro/25781/noul-guvern-a-schimbat-traseul-autostrazii-sibiu--pitesti-%7C-foto.html aici sunt si cateva harti...

Oare cum prin curtea de arges avem 116 km ,fata de 160 km acum prin Ramnicul Valcea? Doar ca nu avem serpentine?

BoGDaN

Contul meu de imageshack imi cere upgrade la cont premium asa ca am trecut la photobucket  :)
Duminica am facut cateva poze pe A1 intreg tronsonul deschis circulatiei. Problema mare cu gardurile existente, mai ales pe lotul Astaldi, unde sunt culcate la pamant de parca ar fi din hartie.... rupte , capre si oi aproape de autostrada unde sunt portini de garduri culcate la pamant, "mortaciuni" pe marginea drumului, porti ramase deschise. Dezolant si periculos.
La Sebes am vazut o femeie facand autostopul :)
Asadar:
Au trecut tornadele prin gardurile Astaldi

trafic

S-a pus foarte multa piatra in zonele in care pamantul a luat-o la vale


Spatiul servicii Cristian





Austria? Nope..Romania







Impregilo.......move your a$$

CIC Saliste

Curba aceasta mi se pare cam stransa, am mai zis si in trecut sunt multi care o taie pentru ca vin cu viteza dinspre DN7.

DN7

La Acilu, elementele de tunel Colini zac in acest punct de lucru



BoGDaN

Pe lotul Straco gardurile stau mai bine.


In departare la spatiul servicii de la Sebes



Ziua portilor deschise  >:(





Fara denivelari comparativ cu centura Sibiului

Paza....taking a nap


Se vede silueta unei autostopiste

Spatiu Servicii full

Sunt cateva portiuni de balustrada culcata la pamant neinlocuita insa de 3 luni.

Sosele din RO...RR Phantom


Again....intretinere dezolanta....pentru o autostrada noua, este chiar revoltator.

???

De pe Magura...au facut istorie pozele


cricric


daniel_avram

S-a produs minunea a fost urcat pe SEAP "Proiectare si Executie Autostrada Nadlac-Arad si Drum de legatura, lotul 2, km 22+218 - km 38+882" pentru remedierea lucrarilor existente si finalizarea lucrarilor ramase de executat" din punctul meu de vedere e strigator la cer ce e acolo fara sa exagerez dar cel putin 3000 de arhive sunt, se incumenta cineva?

iuli

Deci pana la urma a fost luni... Cam greu cu upload-ul pe servere. Probabil le-au pus pe net noaptea ca e trafic mai mic  :lol:

Acum sa vedem daca e cu dedicatie.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

tigrel58

^
Anunt de participare numarul 151242/03.06.2014
"Proiectare si Executie Autostrada Nadlac-Arad si Drum de legatura, lotul 2, km 22+218 - km 38+882" pentru remedierea lucrarilor existente si finalizarea lucrarilor ramase de executat
Valoarea estimata fara TVA: intre 119,316,692.33  si  143,180,030.8 RON
Conditii de deschidere a ofertelor 
Data:  23.07.2014 14:00
Sursa: SEAP

Un anunt de participare pe care Neaga&co s-au laudat ca il dau pana pe 15 septembrie 2013, iar au trecut 9 luni, ca la Tm-Lugoj 2. Daca s-ar respecta data deschiderii ofertelor ( sanse 1 %) inca ar mai fi posibil sa se semneze contractul in octombrie si de Craciun sa fie gata lotul.

Redox

^
QuoteTermen limita pentru primirea ofertelor sau a cererilor de participare
23.07.2014 12:00
Mi se pare o perioada prea lunga pentru depunerea ofertelor de participare. Daca mai avem si contestatii ne prinde toamna...

QuoteDurata contractului este de 56 luni incepand de la data ordinului de incepere a lucrarilor (8 luni perioada de proiectare si constructie + 48 luni perioada de notificare a defectelor).
Sa inteleg ca pentru finalizarea lucrarilor sunt necesare 8 luni din momentul atribuirii.

alecu26

din momentul ordinului de incepere.

Eu zic ca se va face pe dracu in patru si se va deschide din nou in Decembrie...sub o forma sau alta.

Inca MT/CNADNR nu realizeaza dar nu prea vor putea inaugura multe lucruri anul asta. La Nadlac-Arad 1 nici Astaldi nu se msica cum se misca odata sau cum se misca la Mihai Bravu.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).