News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 19 Guests are viewing this topic.

rocklee

adirt69-70 multumim de poze si informati ... :D

BoGDaN

Baieti am trecut azi pe la Acilu si nici-o miscare. Am facut o poza din parcarea de pe DN7 dar n-are rost sa o mai pun. Asadar Imbecilor...in schimb era activitate la CIC la Saliste. Drumuri bune si sanatate.

danutzu_1069

@BoGDaN
Baiete, cred ca n-ai citit ce tocmai a scris omul nostru din santier.
Scroll up, si ... lectura placuta!!

luc

Maxim pt autostrazi in Romania: Straco astfaleaza drumul tehnologic in jurul Sebes-ului!!!

ovicor

@adirt69_70 , ma alatur celor care apreciaza contributia ta. Vad ca-ti sunt contabilizate doar postarile de pe lotul Impregillo, dar karma spune tot despre aprecierea noastra. Succes !

AFC

#15650
^
Sunt de acord cu tine. Adi merita mai mult, ne-a scos din ceata si ne-a dat sperante. Multumim Adi !
"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

stangabriel

Ca fapt divers,am observat ca Google maps a updatat doar Lotul 3 si putin din Lotul 4 Orastie Sibiu. Ma intreb de ce? cine hotaraste ce se updateaza?

Ionut

Sova hotaraste.

Nu acum serios, cine naiba stie?! Probabil ca satelitul. Probabil sunt o mie de variabile in functie de care sistemele decid, cel mai probabil automat, cum updateaza. Dintotdeauna cei de la Google au fost foarte secretosi cand vine vorba de algoritmi si de strategiile din spatele diverselor servicii oferite (majoritatea complet gratuite).

Deja am sters mesaje offtopic, o sa sterg in continuare.

A1.

PS: "faptele diverse" sunt discutate in Parcare.

florin74

EGIS merge in instanta, contesta decizia CNSC privind consultanta pe lot 2-4 Deva Lugoj

http://portal.just.ro/2/SitePages/Dosar.aspx?id_dosar=200000000316316&id_inst=2

alecu26

Quote from: stangabriel on May 23, 2014, 10:39:40 PM
Asta da test de rezistenta al viaductului. Daca se tot plimba camioanele pana la deschidere si Jean Claude van Damme ramane in aceeasi pozitie de spagat intre sensuri si nu cade,inseamna ca va rezista.
Acum serios,ma gandesc  ca daca aveau vreo frica de miscare a pilonilor,nu il foloseau cu pretul motorinei in plus.

acum serios, comparativ cu greutatea proprie a podului, oricate camioane ai pune nu se compara. Acolo din ce stiu doar tablierul metalic are vreo 4000 de tone. La asta se mai adauga pe atat, sau chiar mai mult beton si prefabricate. Tot cam atat mai face asfaltul. Adica ajungem doar greutate moarta undeva la vreo 15000 Tone. Chiar nu se simt cateva camioane, chiar in cele mai defavorabile pozitii.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

alecu26

#15655
Quote from: alin_simeriaveche on May 25, 2014, 06:31:21 PM
Adi, ce sti de acest podet, cand au de gand sa ii puna terasament ca de mult timp sta tot asa?

aici e mai interesan...ca pare ca s-a pus pamant si dupa aia s-a scos.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

stangabriel

#15656
Am observat din filmare 2 zone din acestea,se observa ca au pus material textil alb pe sub umplutura de acum. Ce rol are acel material?

radutm

Incepe sa se vada traseul autostrazii Timisoara-Lugoj, in zona Izvin:

Imagini din satelit, 5 mai 2014, digitalglobe.com
cont inchis

radutm

@Quest: cu placere! Digitalglobe are o optiune accesibila oricui la acest link: https://browse.digitalglobe.com/imagefinder/main.jsp?
Insa acoperirea este fragmentata, imaginile disponibile depind de mai multe lucruri. Imaginea de mai sus este tot ce apare in zona Izvin. Din pacate nu exista alte imagini recente catre Sanovita.
cont inchis