News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

6 Members and 31 Guests are viewing this topic.

mishu77

Si daca dau drumu oricum nu ajuta pe nimeni.....

adiarc

eu sper ca au calculele facute astfel ( e doar o presupunere , nimic mai mult ) - trag tare cu excavatiile in partea spre Sebes ca sa poata intra la forat acele coloane de beton prin deep-mixing ( daca vor fora si acolo , pt ca e posibil sa foreze doar spre Sibiu ) , si dupa ce termina cu excavatiile acolo , toate tunurile pe partea spre Sibiu.....incepand cu partea de jos a dealului , pt a putea trece cat mai repede la forat..astfel nu le mai cade dealul in cap si pot intra relativ repede sa lucreze la calea de rulare
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

dorum

Multumim archi...au lucrat ceva azi...au conectat si celalalt sens la vechiul lot...abia astept sa vad primele sute de metrii de balast stabilizat... :cheers:

AFC

Multumim Adi ! Se pare ca au intrat in ritm, devin din ce in ce mai optimist.
"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

mariansb

#15619
Quote from: Ionut on May 24, 2014, 10:51:29 AM
^ Izvin-Sanovita e parfum... e campie cu doar cateva zone mai "deluroase", desi e mult zis. Sa vezi Dumbrava-Ilia sau Sebes-Turda. Sau Gilau-Nadaselu. Speram ca de toate ne vom bucura in curand. Mai ales pe Sebes-Turda si Gilau-Nadaselu veti vea pas cu pas constructia, cat de complexe sunt lucrarile si de ce sunt atat de scumpe autostrazile. In zona Clujului avem 50% din artileria grea a forumului (cealalta jumatate este in zona Arad-Timisoara care anul asta sau maxim in 2015 isi termina treaba). Va fi un festival de poze si filmari, veti vedea. Numai sa inceapa odata!


Cei din zona Sibiului sunt inclusi la Cluj? :|
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

adirt69_70

#15620
Quote from: caf on May 24, 2014, 04:34:55 PM
Multumim Adi ! Se pare ca au intrat in ritm, devin din ce in ce mai optimist.
salut baieti poze de la amiaza










https://plus.google.com/u/0/photos


Ionut

#15621
Se lucreaza sambata? :o Asta da noutate pentru Impregilo.
Sa nu-mi spui ca lucrati si maine...

In ultima poza este stratul de uzura (pe sensul spre Sebes)? ???

cezar-mario2012

#15622
Nu cred că e strat de uzura,  este prea devreme. Oricum avansul de la filmare este major.

adirt69_70

#15623
Quote from: Ionut on May 24, 2014, 07:21:47 PM
Se lucreaza sambata? :o Asta da noutate pentru Impregilo.
Sa nu-mi spui ca lucrati si maine...

In ultima poza este stratul de uzura (pe sensul spre Sebes)? ???
da maine bagam stabilizat


pe sensul spre sebes am turnat astazi AB2 e primul strat peste stabilizat

dorum

#15624
adi... spor la treaba si multumim mult pt poze!!!

La deschiderea lotului asta "problematic" vin sa dau o bere!!! La Sibiu bineinteles!!!
Si nu accept absente nemotivate! :):)

:cheers:

alin_simeriaveche

#15625
Multumim tuturor pt poze. Adi si adiarc ca de obicei, number one
Maine pe ce portiune sa toarna stabilizant?

danutzu_1069

Deci, nu pot sa cred ce au "turat motoarele".... ptiu, sa nu-i deochi...
Auzi, se lucreaza si duminica... si fara cascaval in plus... si cu deadline.
Si-o fi amintit sova ca exista penalizari in contract si i-a pus sa faca lectura suplimentara acasa??
Sau are miza electorala pentru la toamna?

luc

Sau se asteapta o decizie pe lot 1 Sebes - Turda O:-)

danutzu_1069

Eu as mai trage de dimp cu decizia pe lotul 1 Sebes - Turda, si in final sa le dau o mare teapa si sa ia lotul urmatorul clasat. Sic!

Archi

Eu cred ca totul este negociat. Lotul 1 in schimbul finalizarii kilometrilor problematici.