News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 28 Guests are viewing this topic.

Archi

Referitor la prioritizarea Sanovita- Topolovat, nu cred ca TS va face acest lucru dintr-un motiv foarte simplu. Italienii folosesc o parte din acei km care sunt gata dar imposibil de folosit de catre traficul normal. Daca ar termina mai repede Sanovita-Topolovat, costul motorinei aproape s-ar dubla. Singura sansa sa vedem prioritizarea ar fi ca aceasta sa fie negociata in contract, daca este posibil...
Nu mai continui discutia ca s-a mai discutat in trecut.

Am uitat sa spun pentru cei care nu stiu ca organizarea de santier la lotul 2 Tm-Lug este aceeasi cu cea folosita la lotul 1 Lugoj-Deva, adica cea de langa Belint.


Archi

Quote from: dorel on May 24, 2014, 01:50:11 PM

2. principalele obstacole fizice sunt doua sau trei dealuri mai mari care necesita deblee.


Numai intre Sanovita si Topolovat se afla 4-5 delusoare ce necesita deblee. Din filmare nu se vede asa de bine, dar cand circuli cu masina se observa foarte bine.

Trebuie sa precizez ca din dreptul Recasului pana la Izvin terenul este plat.

Archi

Intr-o alta ordine de idei, astazi am facut si eu niste poze la Sanovita. Eu zic sa nu le mai pun deoarece nu sunt diferente foarte mari fata de cele a lui Dorum. Dar daca doriti le pun.

Ionut


adiarc

imi poate spune cineva cum incarc poze de pe Google plus ?
mersi
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Archi


adiarc

#15606
faine poze..multumim
pana ma ajuta cineva cu Google plus , pun un video - Excavatii in zona Aciliu , spre SB
cateva impresii
- se lucreaza cu , doar , o sg echipa , formata din 2 excavatoare , un buldozer si aprox 10 basculante..daca ar fii minim 4 astfel de echipe, ar fii ceva
- peretii din apropierea viaductului , in zona cea mai inalta au inceput s-o ia la vale

mai am si multa poze din vf dealului si nu numai

Enjoy  :)

http://www.youtube.com/v/dmXeXmayA3c
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Archi

click dreapta pe poza -> copy image URL

si pe forum click pe "Mona Lisa" si apoi paste intre paranteze

dr4qul4

Dacă nu le-ai uploadat încă pe google+, atunci te sfătuiesc sa faci album de fiecare data.
Nu e nevoie sa-i dai share către public, e de ajuns sa-i dai skip.
După ce le-ai uploadat e cum a zis archi. Click dreapta și copy image url. Nu are rost sa te complici cu modificări de rezolutie.

În alta ordine de idei, știe cineva vreo aplicație care sa uploadeze automat pozele facute cu telefonul pe google+?
Ceva în genul dropbox sau box.com, doar ca acolo ca sa poți posta imaginea pe forum tb sa ai cont premium.
La google totul e gratis.
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

adiarc

mersi Archi

incepem cu nodul Sb Vest..aici totul e 99% finalizat..au mai asfaltat o portiune din vechiul drum pt o marcare corespunzatoare









trecem la Impregilo...la conexiunea cu lotul Astaldi au turnat si ultima parte a bordurii de scurgere si intre cele doua sensuri au pus pietris cu emulsie peste..mai lipseste str de uzura



in st se vede unde depoziteaza pamantul excavat...pt moment il depoziteaza in cealalta parte a acelei gramezii













"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

iuli

^^^

Trebuie doar sa sincronizezi albumul cu Google+ asta daca ai Android. Default el doreste sa se sincronizeze, problema e sa nu iti scoti asta ca sa nu iti consume banda de net in momentul in care faci poza. Pozele le vezi pe picasaweb.google.com intr-un album creat de catre telefon.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

adiarc





urcam dealul ca sa vedem excavatiile de la fata locului















"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

adiarc







pana aici se va excava..in poza nu pare o distanta mare dar sunt cel putin 100 de m pana jos





in plan departat se vad malurile instabile

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

adiarc















cam asta ar fii.
Conditiile sunt ideale pt munca...mai lipsesc cateva echipe de excavare in plus
sper ca in viitorul f apropiat vor termina de excavat in partea spre Sebes si toate fortele se vor muta aici..chiar daca pare departe toamna va venii la un moment dat
o zi faina tuturor
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Ionut

Nu vor da drumul la segmentul Cunta-Apoldu presupun... pacat. Inca vreo 10 km finalizati degeaba (pe langa Sanovita-A6).
Multumim de poze, excelente!!!