News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 34 Guests are viewing this topic.

Tavi

Quote from: dorum on May 05, 2014, 10:35:56 AM
pai se vede din randare ca se ridica terasamentul in ambele parti, inainte si dupa deal
@dorum: randarile au aparut un pic dupa ce am postat
@delacroix: multumiri pentru randari. acum e clar ce se intampla si cu DC 147C. E o mica lucrare de arta acolo. Nu se aseaza terasament la greu si gata. Aviz fotografilor  ;)

rocklee

ionut  :)...dealul va fi decopertat in trepte dupa cum se vede si in postarea lui delacrox ....in aceasta imagine se vede in virful dealului prima treapta ...

marcelbanu

Quote from: delacroix on May 05, 2014, 11:44:01 AM
DJ70A ramane pe loc. Teoretic. DC 147C spre Boz, "in parte spre Deva", va fi deviat pentru a intra pe sub autostrada.
Corecție: DJ 706A Băița - Ilia...
Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

adiarc

faine poze...multumim
sapt asta incerc si eu sa intru la Aciliu , pt ca noile excavari , incep sa se vada din DN
Altfel am surprins cateva poze de la pasajul peste A1 , aferent DC Apoldu de Jos-Sangatin...pasajul este aproape finalizat...pe una dintre parti avem turnat primul strat de asfalt , iar pe cealalta pietrisul dinaintea primului str.de asfalt













"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

adiarc

spre Sebes















am vrut sa vad ce mai este la nodul Apoldu de Jos..nu s-a schimbat nimic , dar n-am putut intra pana acolo , din cauza unui tir care a derapat
( Vroia sa intoarca in sensul giratoriu )  totusi e un drum cu restrictie la 7,5 to





"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

adiarc

si in incheiere , cateva poze de la Saliste , unde s-au ridicat cativa dintre parapetii din betin , din intersectie....posibil pt reconfigurarea intersectiei , din inters.in T , in sens gir.





"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

adiarc

ultima poza e din alta parte....
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Goldmund

Faine poze! Ca de obicei, sunteti mari.

Ionut

Quote from: adiarc on May 05, 2014, 05:23:51 PM
sapt asta incerc si eu sa intru la Aciliu , pt ca noile excavari , incep sa se vada din DN

Noi excavari la Aciliu? Ce mai excaveaza frate, nu e suficient de adanc debleul acolo? Nu inteleg. PS: Merci mult de poze!

anacronox

#15174
rad dealurile din stanga si dreapta viaductului. excavatii vor fi si inainte si si dupa viaduct. asta a declarant sovaielnicul

adiarc

da.....pai vor rade mare parte din dealul paralel cu gara ( pe p.dr , pe sensul Sibiu - Sebes )....deja se vad din DN excavatiile
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

adiarc

mare parte din partea dr a dealului , din poza de mai jos , va disparea cu totul

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Ionut

Ah deci e 100% atunci... ma refer la decizia de a renunta la tunel. Sa rada tot frate. Ce ne mai trebuie dealuri. :| In fine, aia de la DIWI trebuie luati bine de tot de guler. Hai ca iar ma enervez.

adiarc

exact ce spuneam si eu cu Iuli...nu le-ar strica niste locuri in celula  8)
este strigator la cer ce se intampla si mai ales faptul ca , NIMENI NU ESTE TRAS LA RASPUNDERE...!!!!!
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

alecu26

Quote from: rocklee on May 04, 2014, 09:51:32 PM
am tras o fuga pe lotul umb-ului :) ...acuma am sosit acasa sunt plin de noroi si ceva vesti si ceva imagini dar nu prea inpresionante  :-[....la mintia bejan statia de asfalt e tot acolo ...dar am vazut ca siau delimitat locul unde o amplaseaza ...si au turnat ceva betoane .....


am eu ceva noutati....pe o ploaie groaznica Duminica seara am depasit pe la Sebes (pe sensul spre Deva) vreo 3-4 transporturi cu prefabricate de podete. (trailere-le aveau numar de BC).
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).