News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

6 Members and 80 Guests are viewing this topic.

iuli

Asta e, putem rabda daca stim ca totusi se lucreaza. Atata bai sa fie.

Uite un exemplu din Slovacia:



Am prins in poza o parte dintr-o coada lunga de 4 km!!! Coada asta a fost nu pentru ca era un accident ci pentru ca se lucra la o autostrada in munti, toata lumea statea cuminte in coloana, nimeni nu iesea, nimeni nu claxona, nimeni nu se infigea. Aaaa, si treceau cam 20-30 de masini la jumatate de ora. Daca stim ca se lucreaza si ca in 2 ani va fi gata (fie 3) atunci nu vad de ce nu am suporta sa mergem pe serpentine cu 40 km/h?
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

iulius

A1 Nadlac-Sibiu=349,7 km (-28,6 km si 21,2 km loturile 2 si 3, Lugoj-Deva in 2016)

    TOTAL 299,9 km de autostrada finalizati sf anului 2015

grig73

Nici nu vreau sa imi imaginez ce va fi in Sacamas in varianta in care Lot 3 nu va fi gata.Tot traficul de la Timisoara va fi mutat prin Ilia ceea ce va face ca acolo sa apara un nou Sebes.
Parerea mea e ca ar trebui ca lotul 3 sa fie gata cel putin pe distanta Ilia-Dobra .

Stefan Tudor

Ar fi foarte "ideal" daca s-ar realiza mai repede lot doi pana la nod Margina si lot 3 pana la nod Dobra, parerea mea! Dar nu stiu in ce masura ar fi posibil ...

iuli

Oricum ati lua-o tot vor fi blocaje. Asta e...
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

marcelbanu

Blocaje să fie, dar civilizate !
Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

TEO73H11

Eu apreciez optimismul unor colegi de a avea autostrada Sibiu Nadlac finalizata in 2015 ,dar realitatea din Romania ma face sa fiu pesimist,cu lot 3 Orastie Sibiu foarte problematic si o firma neserioasa Imbecilio,cu loturile din Deva Lugoj cu grad dificil construibile si sublicitate dar mai ales cu constuctori neadecvati,ma refer mai mult pentru loturile 2 si 3,eu apreciez ca mai degraba de 2018 nu vom avea aceasta autostrada completa. SPER , insa sa fiu dezmintit si sa fie gata mai repede

dorum

nu cred ca a spus cineva ca va fi gata in 2015 toata...eu ma refeream ca in 2015 va fi circulabila Nadlac - Dumbrava...apoi as mai astepta cuminte pana la sfarsit de 2016 pt restul... :) :)

penad2007

 Dar in schimb vom avea SF-uri pentru 1000 km. ;)

rocklee

Quote from: penad2007 on May 03, 2014, 12:12:05 PM
Dar in schimb vom avea SF-uri pentru 1000 km. ;)

si vom circula cu masina pe SF-uri :p :-[

Archi

Astazi la Sanovita: Terasamentul incepe sa prinda contur, iar podetele incep sa apara (aprox. ora 18)
















Atat am!  :cheers:

sebba

din cate am eu impresia chiar si simpla realizare/dare in folosinta a nodului de la Topolovat si bineinteles bucata pana la Sanovita ar face ca varianta Arad-Izvin-Topolovat-Dumbrava-Deva sa devina o alternativa viabila la actualul Arad-Deva pe DN7

dar cum zicea cineva cu ceva vreme in urma, nu cred ca vor da drumul decat la tot lotul odata, chiar daca termina, sa-si pastreze bucata aia de autostrada in interes propriu

sau... sa faca un "share" intre traficul normal si cel al basculantelor constructorului? eventual cu o limitare la 100km/h pana la nodul cu A6... si tot ar fi ceva bun
Sailing away! S/Y Haimana

RaduC

... Și creștea într-o luna cât alții în 10. Oare ce are TS nu o fi contagios, sa trimitem Impregillo la o cură

dorum

:)

TS are si noroc...ia pamant din deal si face terasament in vale... optimizare de costuri la maxim...

adiarc

lotul Impregilo - zona Cunta
in deal la Aciliu era ceata , nu se vedea nimic si era mult prea moale pt a intra
sapt viitoare imi iau cizmele de cauciuc  :)







"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura