News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 41 Guests are viewing this topic.

dorum

#15000
Bilant 2 luni (de cand a inceput efectiv constructia)...estimari personale:


  • decopertare si evacuare pamant vegetal: 95%
  • terasamente: 3%
  • fundatii podete casetate: 50%
  • realizare podete casetate: 5%
  • pasaje peste A1: 0%
  • nod Topolovat: 0%
  • balast stabilizat: 0%
  • asfalt: 0%


igorashu

Deci sunt sanse sa se termine Sanovita-Topolovat anul asta?

dorum

#15002
Din pacate, NU!

Costurile uriase de accelerare a constructiei, cand termenul e jumatatea 2016, nu vad cum ar putea fi suportate.... trebuie sa ne declaram bucurosi daca la sfarsit de 2015 va fi gata acest tronson.


LE...scuze, credeam ca vorbesti de intreg lotul....Da, sunt sanse, daca se ia in considerare treaba asta...insa nu am informatii legate de acest subiect deocamdata....

RaduC

Respect TS pentru atentia la detalii => lucrul bine facut. Stropirea drumului tehnologic pentru a nu ridica praful denota respectul lor pentru lucrul bine facut. 
Excavatoare, rad in Soare, aurii...
Hai baieti, tara intreaga e cu voi! Si strainatatea!

rocklee

#15004
dorum ...dupa reportajul amplu si documentat  pe care lai facut ..un singur lucru mai lipseste .... :o....un interviu nu ai luat cumva :D ;)....multumim de precizari si de poze ...iti doresc multa putere si multa benzina in rezervor  :) :)

miercuri trag o fuga pina la tim ...si sar putea sati ''invadez putin tritoriul ''

trifuhoria

#15005
Salutare, acum am ajuns in sebes de la sinaia... Pe scurt: lot 4 se lucra in mai multe puncte, azi duminica la ora 12. Invlusiv spatii de servicii si cic. Lot 3 tipicul somn cu care ne-am obisnuit. Pe centura sebes am intalnit 10basculante euroconstruct care mergeau spre sibiu. Straco nu lucra. Pun poze spre seara;)

alin_simeriaveche

#15006
^
ai intrat pe la viitorul tunel de pe lot 3, sa vezi ce miscau acele utilaje ieri?

fuscobal

Quote from: dorum on April 27, 2014, 12:31:26 PM
Bilant 2 luni (de cand a inceput efectiv constructia)...estimari personale:


  • decopertare si evacuare pamant vegetal: 95%
  • terasamente: 3%
  • fundatii podete casetate: 50%
  • realizare podete casetate: 5%
  • pasaje peste A1: 0%
  • nod Topolovat: 0%
  • balast stabilizat: 0%
  • asfalt: 0%


Excelenta situatie a gradului de realizare. Poate din luna in luna ai putea sa o actualizezi daca ai timp :)

rudolf.s

Am luat prima amendă pe A1 la ieșirea de la Lugoj. :) Nu am respectat indicatoarele de reducere a vitezei la ieșire (100-80-60). Era sa rămân fără permis dar au fost de treaba și am rămas doar cu 85 RON de plătit. :)
Am parcurs tot traseul A1 existent momentan de la București la Nădlac. Concluzia personală e ca autostrada arata bine și abia aștept (ca noi toti de altfel) sa fie gata. Va fi o placere sa traversezi tara.

bogdymol

^ Poate ar putea autoritatile noastre sa faca publice situatile de lucrari luna de luna. Ma refer la cele oficiale, agreate intre MT, constructor si consultanta.

Sau cer prea multa transparenta? :nono:
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

fuscobal

Evident ca asa ar fi frumos dar cred ca e combinatie intre secretomanie si indolenta !

anacronox

Am venit de la deva la bucuresti. La sebes est era un autostopist exact pe breteaua de acdelerare de la iesirea pe autostrada, a intrat aproape de banda 1 facandu-mi semn sa il iau. Se lucra la cic saliste si am vazut basculante pe lotul 3 in zona miercurea. La viaduct am vazut un nor de praf pe partea dinspre sebes dar am prins aglomerat si nu am vazut mai mult. Pe lotul 4  la cic cristian se lucra si au fost doua zone cu restrictii la o banda dupa al doilea viaduct si inainte de sibiu vest.

alecu26

Quote from: rudolf.s on April 27, 2014, 04:03:31 PM
Am luat prima amendă pe A1 la ieșirea de la Lugoj. :) Nu am respectat indicatoarele de reducere a vitezei la ieșire (100-80-60). Era sa rămân fără permis dar au fost de treaba și am rămas doar cu 85 RON de plătit. :)
Am parcurs tot traseul A1 existent momentan de la București la Nădlac. Concluzia personală e ca autostrada arata bine și abia aștept (ca noi toti de altfel) sa fie gata. Va fi o placere sa traversezi tara.

WHHHHHAAAAT? E prima oara cand aud ca se sta la asa ceva. Nu mi s-a intamplat niciodata. Asta chiar e perversitate si nesimtire din partea politiei.
Drumurile noastre POATE;

bogdymol

^ La Mako (Ungaria), la iesirea de pe M43 ii vad ca stau la limitarea de acolo tot a doua oara cand trec prin zona. Plus ca ii mai intalnesc si la alte noduri de autostrazi, pe bretelele de legatura dintre 2 autostrazi, unde sunt limitari.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

delacroix

Iar austriecii dau amenzi la greu la "granita" cu Ungaria. Granita nu mai exista dar limitarile de viteza au ramas.