News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 50 Guests are viewing this topic.

rocklee

in zare autostrada spre cariera

alin_simeriaveche

Mai la vale cu alti 500 de m, se observa ca deja s-a pus primul strat de pamant. Din ce am vazut, mai spre zona fierbinte este pus si a 2 strat





acesta e stratul




nu stiu pt ce este acel drum tehnologic. rooklee spunea ca este pt a lua pamant






am urcat spre cariera






era o forfota mare. in acel moment si mizguia




Vedeti basculanta din dreapta de tot? Acolo incepea sirul de basculante iar acela continua pana sus la cariera..in jur de vreo 10 stateau la rand

Ionut

Lotul UMB e mai greu decat am crezut... Dealurile alea sunt serioase. Excelente poze.

montaniardul

Excelente cadre! Multumim! UMB foarte probabil sa termine constrirea lotului inainte de termen!

rocklee

ploua dar ei asteptau si dupa ce a incetat sau apucat iar de lucru ....ceva incredibil :o


marcelbanu

#14735
Mai au un deal de tăiat, cel de la Brănișca spre Mintia...

Adică acesta...




Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

Archi

Deci eu pariez ca Astaldi, TS si UMB termina pana in primavara, Astaldi si TS chiar mai repede. Pacat ca nu exista casa de pariuri pe un asa domeniu

rocklee

pozele cu situl arhiologic erau la capt la pescaria branisca ...de acolo incepe greul :)

alin_simeriaveche











un alt drum tehnologic. am dedus ca de acolo vor lua pamant pt terasament din depozitul haldei de zgura. pamantul ce a rezultat in urma exploatarii




in cealalta parte a dealului, spre Bacea

pe aici veneau acele camioane incarcate. la ce umezeala era si ce greutate aveau masinile, alunecau ca sanile. era destul de dificil pt soferi

spre Bacea











alta masina cobora, flux continuu

alinuttt

Daca lucreaza asa mereu vor termina repede

panda_no 5

De s-ar lucra asa pe toate santierele de infrastructura am incepe sa speram ca ne vom vedea visele implinite.

rocklee

in zona carierei de piatra de la bretea muresana era o mobilizare exemplara zeci de utilaje care lucrau ...asa ceva nu am vazut demult  :o

rocklee

ultimile imagini sunt facute la baza delului de la cariera


alin_simeriaveche

#14743
ionut, dupa ce am vazut si o parte din lot 3, lotul 4 mi se pare floare la ureche...exceptand zona de la Soimus
L-am intrebat pe acel nene muncitor daca pana la iarna vor termina terasamentele si mi-a spus ca nici vorba
Aici eram pe un dum comunal. Spre Bacea

spre Deva
















spre Deva






organizarea de santier




in localitatea Bacea, spre Lugoj

spre Deva




stangabriel

Ati observat cat de bine arata utilajele? par noi toate.....multumim de seara faina.