News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

8 Members and 76 Guests are viewing this topic.

dorel

Interesanta tehnica de taiat dealu. Stiu si cum sa faca economie la motorina.  :D

bogdymol

QuoteBenzinarii pe autostrada, la vara

[...]

Vom avea, se spune, spaţii de servicii complet funcţionale şi benzinării pe toate tronsoanele de autostradă din zona de vest a României în doar câteva luni.

[...]

Compania Naţională de Autostrăzi şi Drumuri Naţionale din România (CNADNR) prognozează să lanseze licitaţiile pentru celelalte benzinării de pe autostrada din vest doar în trimestrul al doilea al acestui an.

Conform răspunsurilor primite de unul dintre utilizatorii forumului peundemerg.ro, referitoare la situaţia spaţiilor de servicii şi a viitoarelor benzinării de pe autostrada A1, va mai dura ceva până când vom avea acces deplin la acest tip de servicii. Un răspuns totuşi prompt ce indică faptul că forumiştii au ,,trecere" mai bună la răspunsuri oficiale. La întrebarea lansată de colegii noştri de la Tion.ro pe acelaşi subiect, cei de la CNADNR nu au emis un răspuns oficial nici acum. [...]
sursa: aradon.ro

:D
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

penad2007

Multumim  de poze,
Concluzie : Poze cu 2 firme serioase.

montaniardul

^ Multumim "sursasecreta"!!!. Imagini fantastice, care nu au nevoie de niciun comentariu.

razvan_43

Foarte tari pozele.Multumiri!
Si ca sa fac o gluma: numai pe vremea lu' Ceausescu parca mai vedeam asemenea desfasurare de forte pe "santierele patriei".Desigur, atunci facute de muncitori adusi cu sila si pusi la munca.

rocklee

multumim de poze sursasecreta ...excelente cadre .....se pare si firme serioase !! :)

davyl

Tot respectul meu pentru sursasecreta:gj: Multumim pentru fotografiile extraordinare. Progresele sunt foarte mari de la o zi la alta. Nici nu vreau sa imi imaginez cum va arata de la o luna la alta, ca ma ambalez prea tare.  :lol:

mishu77

Poze care te lasa fara cuvinte. Mersi sursei, oare ne fac o surpriza si incearca o deschidere pana la Topolovat anul asta? Ar fi o treaba excelenta.

Tavi

Este posibil daca TS mentine mobilizarea. Ar trebui insa sa se cam apuce de structurile de la nodul Topolovatul Mare altfel ...

anacronox

ieri a fost fostul ministru Nazare la Deva/ Hunedoara. de la o sursa extreme de sigura am aflat ca alt nod la Deva si nodul de la Santuhalm/Hunedoara nu a fost facut pentru ca planul de dezvoltare urbana a Devei (Santuhalmul tine practice de Deva) nu a fost terminat decat anul trecut.

si mai interesant am inteles ca va fi pe partea de CF, unde vor ramane dupa modernizarea garii Deva doar o trecere de masini si o pasarelala pietonala (pasarelela se vede in planurile postate de @alecu).

dorum


sursasecreta

A1 Nadlac-Pecica, lot Astaldi-Max Boegl.
Doua lucruri din organizarea de santier.

1. Max Boegl mai ridica o statie de betoane.






2. Astaldi DEJA amesteca asfalt. Probabil vor asfalta o zona de cativa km care a fost de curand maturata.




:cheers:
Acest cont este accesat de sursele secrete ale comunitatii PeUndeMerg. Fotografiile, clipurile video si informatiile aparute pe acest cont sunt din surse deosebit de credibile.

alecu26

Quote from: Tavi on April 11, 2014, 09:19:00 AM
Este posibil daca TS mentine mobilizarea. Ar trebui insa sa se cam apuce de structurile de la nodul Topolovatul Mare altfel ...

si eu zic la fel. Seamana cu desfasurarea de forte a lui UMB de pe lotul 1.

Seamana si proiectele....cam la fel de plata zona, doar pasaje superioare in general. Daca mai au noroc sa aiba si doar fundatii directe, au mai "ars" o etapa.

PS: dar sa nu uitam ca la fel a inceput si la Lugoj-Deva 1....si dupa aia s-au oprit si au accelerat din nou.
Drumurile noastre POATE;

alecu26

Quote from: dorum on April 11, 2014, 10:42:34 AM
Interesant...daca sursele ARADON sunt credibile...

http://www.aradon.ro/autostrada-la-pamant/1404961

e foarte adevarat articolul si bine informat. Un pic poate chiar incredibil pare partea cu terenul de la tarani. Ei ar trebui sa fie primii interesati pt ca, in acest fel poti ajunge sa-ti dublezi-triplezi grosimea stratului vegetal, plus o nivelare/amenajare a terenului.
Drumurile noastre POATE;

florin74

^^ Au tot interesul sa traga tare anul asta pe terasamente, din toamna incep lucru la lot 3 Turda Sebes, si banuiesc ca aici incep cu structurile ( 3 poduri peste Mures, nod rutier Aiud), ca se apropie sezonul rece.