News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 12 Guests are viewing this topic.

florin74

^ Crezi ca ordinul de incepere a lucrarilor pe A3 nu are nici o influenta asupra activitatii pe A1? Tare mi-e ca pe A3 o sa urmeze pe la sfarsitul lui 2015 inceputul lui 2016 un act aditional pentru lucrari suplimentare. :)

carutasul

Si de aia nu s-au apucat ceilalti, asteapta si ei vreun ordin de incepere? :)

cosss

#14402
well done guys! :D
si acum un mic review al lunii martie pe TM-LG 2 la Sanovita :popcorn:
1 martie

14 martie

16 martie

25 martie

28 martie

29 martie




udar

#14406
de aici sunt cele de mai jos:
https://maps.google.com/?ll=45.940183,22.682819&spn=0.008282,0.013797&t=h&z=16&layer=c&cbll=45.940183,22.68268&panoid=ORkeum8ZCIdD-Yn7xvh8ag&cbp=12,346.56,,0,-3.08




si tot de pe acest drum catre Deva



mult mai catre Deva langa cariera de piatra

si statia de asfalt este tot acolo depozitata Soimus




montaniardul

#14408
Multumim celor care ne-au dat aceste vesti foarte bune! S-o tina tot in acest ritm constructorii! Este si in avantajul lor pentru proiecte similare pe viitor.  Speram sa vedem activitate cat mai repede si pe loturile 2 si 3 (Deva - Lugoj)! :banana:

RaduC

Cat de bine arata normalitatea!

Ionut

#14410
Acum apuc sa vad si eu atent update-urile. Multumesc frumos marcelbanu & Archi & udar!
:cheers:

Mi se pare ireal ce fac cei de la Tirrena pe Izvin-Sanovita. Sau poate asta e normalitatea... In ritmul asta deschid la finalul lui 2015, n-am dubii. Dar sa o tina tot asa, la maxim! Termenul oficial asumat este in semnatura mea.

marcelbanu

După cum vorbisem cu cei doi șefi de lucrări, cel de la Brănișca și cel de la Bretea Mureșeană,
dădeau ca termen final doi ani, iar cel de la Brănișca estima că sînt șanse să termine chiar mai curînd.
Totul depinde de alocare fondurilor, de arheologii care abia caută oalele sparte, de realocarea rețelelor electrice,
care, după cum se vede în clipul prezentat ar fi chiar două dacă nu mai multe...

Optimism este, speranțe sînt, lucrările au început...
Să ne vedem la deschidere în doi ani !

Voi vizita din nou punctele de lucru cam în două săptămîni de acum...
Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

Ionut

Cred ca o data la doua saptamani este foarte bine. Aveti mare grija sa nu va creasca foarte mult costurile cu benzina (plus intretinerea masinilor). Ceea ce va rog sa faceti este sa va coordonati. De exemplu poate face rocklee un drum apoi saptamana viitoare marcelbanu si/sau altii din zona.

Observati atent cine pune updateuri din zona voastra. Luati legatura cu acel user/acei useri si stabiliti impreuna un program ca sa va sincronizati cat mai bine. Evident, puteti merge si impreuna pe santier si faceti 50/50 costurile. Toata lumea castiga asa - noi primim saptamanal updateuri, voi va limitati costurile.

montaniardul

#14413
Pai daca nu mai sunt alte probleme atunci nu mai au motive sa amane inceperea lucrarilor, mai ales daca vremea permite acest lucru. Asa ca sa-i dea bataie! Deci bine ca nu se sta degeaba acolo unde se poate lucra.

penad2007

Poate ar fi bine sa intrebam la CNDAR cind incep lucrarile pe lotul 2 si 3.
Asa ar vedea ca exista totusi o presiune si pe loturile 2 si 3.