News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 27 Guests are viewing this topic.

marcelbanu

Acel marcaj este chiar în buza cimitirului în spatele meu este axul autostrăzii...
Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

Archi

#14386
După cum ați văzut, ieri am trecut pe la Șanovița, dar din lipsă de timp si chef nu am intrat pe autostradă, asa că astăzi am mers de la Șanovița până la Topolovațu Mare pe drumul tehnologic.

Încep cu poze de pe pasaj:







Și intrăm pe autostradă:



Aici turnau beton ieri:








Archi

#14387
S-ar putea ca fotografiile să nu fie chiar in ordine cronologică. Când le-am pus pe flickr s-a pierdut ordinea.














iuli

Nu pot sa cred... Nu am mai vazut un asemenea ritm niciodata! Parca sunt din alt film.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Archi

#14389
Aici s-ar putea să fie ceva bâlbâială cu relocarea stâlpilor:











Unde este camionul este destul de adânc săpat. Cred că acela este nivelul autostrăzii.





Archi

#14390




Aici se vede frumos zona unde se lucrează tare:












Archi

#14391
Iosifalăul văzut de pe autostradă:



Continuăm pe drumul tehnologic. După dealul din fundal din pozele de pe pasaj, nu este activitate. Probabil ca o iau kilometru cu kilometru, etapă cu etapă:







Aici am găsit dinou o frumusețe de rețea electrică care trebuie relocată:








Archi

#14392


Dealurile acestea seamăna cu cele de pe Timișoara-Arad. Parcă sunt unpic mai mici:
















Archi


Archi


Archi


penad2007

Multumi Archi si Marcel Banu pentru poze.
Doamne ajuta sa continue asa.

Archi

#14397
Și am ajuns la Topolovăt. Pot să spun că drumul până la autostradă a fost recent asfaltat, dar dacă vrei să mergi spre Lucareț vei avea parte de un drum pietruit, dealtfel pietruit destul de prost.

Poze spre Șanovița:





Și spre Timișoara:      (Dorum, ți-am furat cadrul :D)













Atât! Mulțumesc pentru vizualizare, și îmi cer scuze pentru unele cadre repetate. Să fie cu noroc!!!   :cheers:

dorum

Archi, o lada de bere & counting :)
Multumim de poze, chiar se vede progres de la o zi la alta...sper sa nu ajung prin zona doar inainte de deschidere... :lol: :lol: :lol:

:cheers:

dr4qul4

Ce mi se pare cel mai tare este ca toata lumea si-a facut griji de umb cand pe loturile 2 si 3 nu e nici o miscare
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist