Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 25 Guests are viewing this topic.

daniel_avram

Intr-o campanie furibunda de PR Sova apare pe unde apuca, acuma este la Digi24.

penad2007

#14341
^
Bun reportajul. Ar fi bine sa continue astfel de reportaje.

GabiHd

#14342
^
Cel mai mult mi-a placut de domnul de la minutul 1:25.
"Inseamna ca suntem totusi la noi in tara" :D
Nu prea e de ras, dar mi-a placut umorul lui.

mishu77

Dupa parerea celor de la PROST TV

Pe tronsonul Orastie-Sibiu, lotul 3,6 km de autostrada s-au surpat cu tot cu asfalt.

http://stirileprotv.ro/stiri/social/soferii-asteapta-autotrazi-ministrul-sova-nu-stie-cati-kilometri-se-vor-inaugura-in-2014-de-ce-sunt-tinute-in-loc-lucrarile.html

Vai de capul lor, reportaje facute numai pentru senzational.

davyl

#14344
Felicitari tuturor celor care au postat superbele fotografii si au adus enorm de multe informatii in ultima perioada. Va multumesc ca mi-ati oferit posibilitatea sa ajung "la zi" citind enorm de multe pagini!!! :)

Nu pot sa imi ascund bucuria ca dupa postarea filmului de catre eurocopter au inceput sa apara interviuri cu cine stiti voi, amenintari de rupere a contractului cu cine iar stiti voi...

Asta inseamna ca aceasta comunitate este una "adevarata" care reuseste "sa mute muntii din loc"! Alfel nu-mi explic avalansa de evenimente dupa filmul lui eurocopter.

Felicitari tuturor membrilor pentru contributii, mai ales acelora care au dat din putinul lor (bani) pentru campania de filmare. Noi am facut ceea ce altii nici macar nu au visat!

P.S. Nu pot sa imi ascund un sentiment de multumire vazand ca Astaldi lucreaza intr-un mod foarte serios, in timp ce unii (nu dam nume) "se fac ca lucreaza".

Cozak

Un articol marca Hotnews, foarte complet si cu trimitere directa la Sova si implicit Ponta.
Nu am reusit decat sa ma enervez si sa imi fie ciuda ca oamenii in ziua de azi se gandesc doar la ei.Pacat.

Comisia Europeana il contrazice pe Dan Sova pe tema autostrazii Pitesti-Sibiu: "Nu am impus nici o perioada minima pentru studiul de fezabilitate".

http://www.hotnews.ro/stiri-esential-16913455-exclusiv-comisia-europeana-contrazice-dan-sova-tema-autostrazii-pitesti-sibiu-nu-impus-nici-perioada-minima-pentru-studiul-fezabilitate-care-este-miza.htm

AFC

#14346
^

Tocmai ma pregateam sa pun si eu link-ul. Tu spui ca se gandesc la ei dar asta n-ar fi asa grav, problema este ca mint cu nerusinare si prin actiunile lor ne afecteaza pe toti. Ramanem cu infrastructura slab dezvoltata, pierdem sau nu utilizam fonduri europene si de aici toate in lant. Asta este SUBMINARE !
"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

iulius

#14347
http://www.ziarulunirea.ro/autostrada-orastie-sibiu-contractul-pentru-lotul-3-va-fi-reziliat-o-noua-licitatie-pentru-6-kilometri-252410.html

   pana la urma Impregilo va fi lasat sa termine ceilalti  16 km de autostrada anul acesta?

adiarc

o sa incerc sa filmez si/sau pozez lotul fara probleme al imbecilio..sa vedeti care este stadiul..
doar informativ va spun ca lucrarile sunt aproape de finalizare  :)
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

adiarc

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

dorum

e si tu acu... :)

doar nu voiai sa stea cum l-a pus FCC  :lol: :lol:

LE: iluminatul nodului functioneaza pe jumatate doar...de luni bune...si nu se sinchiseste nimeni sa-l repare...

user201

@adiarc
Și din DN până la porțiunea care este aproape terminată cum este drumul în zona Apold?
Au făcut ceva cu acel DJ sau DC?

adiarc

este pietruit..pregatit de asfaltare...momentan nu se intrevede nimic , dar aceea scurta portiune poate fii asfaltata cu 2 str , in cateva zile....probabil cand se va apropia de finalizare vor asfalta si ei ( CJ Sibiu ) ...oricum , cum am mai spus acolo poate fii trafic de max 7.5 to...
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

user201

Mersi adiarc.
Mă gândesc că poate se face cumva o deschidere parțiala și că pentru mașini mici ar fi super ok. În plus dacă ar ieși tirurile într-un loc și mașinile mici după 14 km mă gândesc că și traficul ar putea fi mai fluid. Sper să nu stăm doi ani să privim acea porțiune gata.