News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

11 Members and 48 Guests are viewing this topic.

Ionut

#14280
Avem topic pentru Sebes-Turda, A10.

Ontopic: 3 luni pentru tunelul Aciliu mi se pare cam putin. Dar vad ca a declarat cineva de la Collini... Turnul Sfatului totusi nu cred ca s-ar baga sa citeze aiurea surse aiurite sau inchipuite. Totusi, 3 luni... hm. Doar sa lucreze ca nebunii. Daca fac tunelul in 3 luni pot termina anul asta.

SB76UFO

Stie cineva daca tunelul de pe lotul 4 va mai fi acoperit cu pamant (acel deal va mai reveni la forma initiala + impadurire), pentru ca in filmarea lui EUROCOPTER  nu se vede nici o miscare, desi pe restul lotului se lucreaza?
"Prostia este eternă și invincibilă"

dr4qul4

trebuie sa-l acopere pentru ca altfel nu primeau acord de mediu
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Morosanu

L-ati auzit pe Sova???? Se reziliaza contractul cu Impregillo...
Politica distruge tot ce atinge.

cezar-mario2012

Lot 3 se reziliază,  si se va relicita,  Sova acum la TVR.

Morosanu

Trebuia facut asta de anul trecut. Au asteptat prea mult....
Politica distruge tot ce atinge.

Tavi

Chiar nu-i inteleg.... inainte de alegeri??? Cat de nasoala trebuie sa fie treaba de s-a ajuns aici?

bogdymol

Dan Șova (Ministrul Transporturilor) tocmai a spus in direct pe TVR 1 ca se rezilieaza contractul cu Impregilio pentru constructia autostrazii Orastie - Sibiu, lot 3.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Eurocopter

Oare sa aiba legatura cu filmarea facuta vineri si postata azi in presa? Nuuuuuu

cezar-mario2012

Iar a zis o prostie,  lot Arad-Pecica se află in licitație? !

Ionut

Nu, nu se afla in licitatie.
Nu mai luati de bune ineptiile scoase de Sova!

Asta nu inseamna ca nu se reziliaza contractul cu Impregilo. Ideea e sa vedeti clar minciunile (Arad-Pecica NU e scos la licitatie) si sa nu bagati in seama promisiunile. E a mia oara cand va zic asta.

florin74

Papagal mai penibil decat Sova rar mi-a fost dat sa vad. Singura licitatie in derulare a CNADNR incepand cu 01.02.2014 este  "Furnizare piese de schimb si service pentru autoturismele din dotarea CNADNR Central": LOT 1 Marca Land Rover; LOT 2 Marca Volkswagen; LOT 3 Marca Renault; LOT 4 Marca Nissan; LOT 5 Marca Opel; LOT 6 Marca Skoda; LOT 7 Marca Peugeot; LOT 8 Marca Hyundai; LOT 9 Marca Toyota; LOT 10 Marca Dacia"
Daca mai nou asta inseaman studiu de fezabilitate pe Pitesti Sibiu si Autostrada Arad-Pecica, atunci poate sa insemne si rezilierea Impregillo.
Poate vrea sa spuna ca se reliciteaza lucrarile pe segmentele cu probleme, in urma expertizei facuta de un PFA cu 130.000 lei in 14 zile, ca asa mi-as dori sa lucrez si eu. Penibil. Dar nu este prima oare cand azi spune ceva, peste o ora altceva si maine ne face pe noi prosti ca nu am inteles.

mishu77

E clar ... pe la sfarsitul lui 2015 poate vom circula pe autostrada (lotul 3).

penad2007

Minciuna la rang de lege. Vai de noi. >:(

Archi

#14294
Va fi reziliat tot lotul sau doar Saliste-Apoldu de jos? Ca daca la Apoldu de jos-Cunta baga vreo luna treaba ii cam gata. Chiar daca acei km nu sunt folositori este pacat de ei.