News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 47 Guests are viewing this topic.

nenea_hartia

@Ionut:cheers:
Cât despre refaceri, probabil e vorba doar de terasamente care s-au înierbat sau lavinat între timp.

Archi

A executat Romstrade alte lucrari inafara de terasamente, si de km ala de asfalt?

Sincer eu nu cred!

bogdymol

^^ Cateva fundatii pentru poduri + niste podete din tabla ondulata.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Ionut

#13698
^ Asa arata la 11.11.2012 autostrada Arad-Nadlac | discutii de atunci

Lotul Romstrade incepe la 8:02 unde se termina BRUSC asfaltul celor de la Alpine...
Contractul cu Romstrade s-a reziliat EXACT in acea perioada in care am filmat.

http://www.youtube.com/v/nBxcqhTbDBM

(PS: contractul Alpine s-a reziliat mult mai tarziu, dupa cum stiti, cei de la Alpine mai aveau putin si terminau.)

davyl

In viziunea mea, arata binisor. Depinde acum si ce s-a intamplat in perioada cat nu s-a lucrat, dar vad din video, ca autostrada este trasata si segmentul nu pare deloc unul dificil.

Ar fi sanse sa vedem autostrada acolo pana la finalul anului. Eu unul, sunt optimist ! :)

rocklee

Quote from: alecu26 on February 13, 2014, 01:20:34 PM
probabil astea sunt utilajele vazute de colegul de forum acu cateva zile pe DN 7.

Oare e statia de la OS4? (pacat ca nu au putut ajunge la intelegere sa cumpere statia Alpine).

da acele utilaje leam vazut cind le transportau pe dn7 :)
http://imageshack.com/a/img32/3499/3flh.jpg

Tavi

Deci nu era UMB ... Asta e! Mai asteptam si la Lugoj-Deva Lot 4 sa vina primavara ... poate poate iese vreun iepure din vreo palarie  :)

alecu26

din surse tot mai sigure momentan UMB incearca tot felul de variante sa se incadreze in acei bani...dar cam toate propunerile sunt respinse de catre CNANDR.
Drumurile noastre POATE;

BoGDaN

Ionut super pozele si super vestile. Multumim.
Un mare plus pentru onoarea de care dai dovada si aici ma refer la nota care ai postat-o pe SSC. Sper ca peundemerg.ro sa depaseasca in audienta SSC.

vchira

Quote from: davyl on February 13, 2014, 04:06:39 PM
In viziunea mea, arata binisor. Depinde acum si ce s-a intamplat in perioada cat nu s-a lucrat, dar vad din video, ca autostrada este trasata si segmentul nu pare deloc unul dificil.

Ar fi sanse sa vedem autostrada acolo pana la finalul anului. Eu unul, sunt optimist ! :)

da si eu sunt de acord. Am si uitat cum arata lotul dar revazand acum la rece lucrarile chiar cred ca 40% a fost executat si cred si eu ca Astaldi poate da drumul pana la sfarsitul anului la trafic macar pe un sens daca nu la toata.
@Eurocopter: Merci!! Filmarile le vei mai relua dupa ce se incalde?

Archi

Si eu cred ca vor termina anul asta, dar sa vedem cum se descurca CNADNR cu birocratia la Arad-Pecica. Chiar daca este peste 85% gata, sa nu uitam ca birocratia este in stadiu de reluare a licitatii. Estimez cam 4-6 luni birocratice daca sa da drumu cat mai repede la licitatie + cam 3 luni executia (Daca nu castiga Astaldi, lucru mai putin posibil, inca vreo 2 in plus).

Pellady

Multumim pentru vesti si pentru poze Ionut. Vara asta va fii incinsa.. :)
Si din nou un articol din presa ;)
Autostrada Vestului: S-au finalizat 184 kilometri. Au mai rămas 158!

adiarc

vesti f bune..mai putin cele legate de UMB
apropo de Astaldi...au finalizat si capetele pasajului spre Rusciori , peste A1..lipsea str final de asfalt..nu mai e cazul





"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

iuli

Multumiri de poze baieti!

Iar despre articolul de mai sus, wow!!!  :o Un articol optimist, care arata partea plina a paharului, care nu alearga dupa senzational. Ducem lipsa de jurnalism de calitate din pacate :( Abia acum vedem ca totusi se poate.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Eurocopter

Confirm vchira, facem razie la Impregilo de indata ce ne permite vremea.