News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

8 Members and 36 Guests are viewing this topic.

adiarc

din pacate este putina miscare...insa aceasta este concentrata pe tronsonul fara probleme , unde , oricum ,  marea majoritate a lucrarilor este finalizata...pe tronsonul fara probleme au mai miscat ceva dupa nodul Apoldu de Jos , dar acolo inca mai este mult de lucru...ar trebuii turate motoarele la maxim...in zona ziua sunt peste 0 grade...se pot face excavatii fara probleme...ba chiar mai bine decat atunci cand terenul e moale

altfel ...un mic remember din zona Tartaria
in prima poza e exact locul unde era aceea hala
apoi vedere spre Deva , Sibiu ..si pasajul peste A1

in ultima poza este DN in zona Balomir...pustiu de frumos







"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Archi

Wow! Asta da progres! Acuma putem avea o perspectiva clara asupra valorilor de trafic local in comparatie cu valorile de trafic de tranzit. :D

iuli

Quote from: adiarc on February 04, 2014, 05:02:27 PM


Nu imi vine sa cred!!! Portiunea asta era un sir continuu de masini si pe un sens si pe altul mergand constant cu 90 exceptie facand unii care depaseau in cele mai neasteptate momente. Parca e un vis sau poza e trucata!  8) Glumesc...

Se vede rostul autostrazii ca in aceleasi conditii de trafic si autostrada pare destul de goala. Se vede o diluare considerabila a traficului. Poate in anii urmatori ne umplem de autostrazi si va fi o placere sa conduci de la Timisoara la Bucuresti, ca sa nu mai zic de Constanta.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

florin74

Si din cand in cand cate un radar in capatul liniei drepte. :D

bogdymol

Nu e nici o problema cu radarul pe DN atata timp cat avem o autostrada paralela :)
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Archi

#13580
Radarul....PE AUTOSTRADA! Asa blocand jumatate din iesirea de pe autostrada cum face un radar pe A1 Timisoara-Arad la iesirea de la Ortisoara.

EDIT: Am rasfoit vreo 200 de pagini inapoi si am gasit niste exemple. Aici radarul statea chiar la viitorul nod de pe centura Arad care urmeaza sa conecteze restul autostrazii spre Nadlac:





Ionut

Profit de linistea asta ca sa va aduc aminte: puneti bani deoparte pentru filmarile din primavara! Eurocopter abia asteapta. :) Ar merge lotul Impregilo si poate si ceva Lugoj-Deva ulterior, sa vedem cum poate zbura pe-acolo. Si mai avem si Arad-Nadlac, acolo pica pe bogdymol. Voi puneti banuti deoparte, orice suma conteaza. Nu-i beti pe toti. :p

alin_simeriaveche

short offtopic: se mai poate cu noua oug?

Ionut

Nu are treaba OUG legata de drone cu zborul lui Eurocopter. El zboara cu avionul. :)

Archi

Dar cu zmeul este voie?? Nu acuma serios chiar iau in vedere sa imi cumpar un smeu profesional si mare pe care sa pot pune camera foto!

M-a inspirat bogdymol intr-un post anterior! Ca update eu am de gand sa leg smeul de masina si sa merg pe autostrada  :D. Inca nu stiu cum sa fac cu pasajele peste autostrada, dar din cate am observat executia lor este deobicei lasata la final, deci NO PROBLEM!!  :D

dorum

Relicitarea in ianuarie a  tronsonului Arad - Pecica, inca o promisiune neonorata de cate CNADNR.... :( :(

bogdymol

Pe autostrada A1 Arad-Timisoara se executau lucrari de intretinere astazi. Cativa colegi de forum s-au plans acum cateva zile ca au aparut cateva gropite mici. Astazi le reparau provizoriu (in conditii de temperaturi scazute) si la primavara vor trebui re-reparate (definitiv).





Bonus:

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

iuli

Felicitări pentru intervenția promptă în a rezolva probleme minore.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Ionut

Inca se pregateste documentatia pentru re-licitarea A1 Arad-Pecica, nu s-a inaintat un termen clar cand vor sa termine si sa lanseze licitatia pentru restul lucrarilor. Sper ca totusi chiar lucreaza la actele alea, poate vedem in primavara ceva... Finalizarea aici este la 2 luni distanta.

sursa: CNADNR via bogdymol

bogdymol

^ Sa nu exageram. Pune vreo 4 luni, dar tot e bine.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele