News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 15 Guests are viewing this topic.

patratel_ro


patratel_ro

Apropo de Ponta si elicopterul lui ..
putea si el sa mearga cu masina la SB pe VO si apoi spre bucuresti pe VP sa vada cum e traficul mai ales vinerea.

Ionut

Si dupa Rm Valcea ce o sa faca? O sa ajunga cu autostrada prin PN Cozia?! Bai deci te doare capul. Astia stiu despre ce vorbesc? Ma enervez degeaba, oricum.

ciprebbe

#12198
QuoteDeci, autostrada Pitesti - Ramnicu Valcea - Sibiu a avut din 1993 si pana astazi acelasi traseu. Ma mir ca aflati si dvs in 2013. Este traseul neschimbat din '93 ca propunere. Sunt 37 de kilometri intre Pitesti si Curtea de Arges cu o bretea de 26 de kilometri spre Ramnicu Valcea tot de autostrada.

Deci va lipsi Curtea de Arges- Sibiu dar o sa avem Valcea-Curtea de Arges-Pitesti   Aici durere de cap
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

dorum

...io ma enervam mult  mai tare decat tine...dar in ultimul timp am inceput sa ma controlez...Sova m-a invatat...cu cat esti mai calm si pe langa subiect, cu atat o duci mai bine... :) :)

dorum

Quote from: ciprebbe on December 06, 2013, 05:23:16 PM
QuoteDeci, autostrada Pitesti - Ramnicu Valcea - Sibiu a avut din 1993 si pana astazi acelasi traseu. Ma mir ca aflati si dvs in 2013. Este traseul neschimbat din '93 ca propunere. Sunt 37 de kilometri intre Pitesti si Curtea de Arges cu o bretea de 26 de kilometri spre Ramnicu Valcea tot de autostrada.

Deci va lipsi Curtea de Arges- Sibiu dar o sa avem Valcea-Curtea de Arges-Pitesti   Aici durere de cap

io zic ca de la pitesti la sibiu e mai ieftin decat de la sibiu la pitesti...n-am dreptate??? :)

savagedanyro

Te contrazic : de la Sibiu la Pitesti e mai ieftin ca e "in cadere" :)

...live the moment...

Danny550394

#12202
Quote from: dorum on December 06, 2013, 05:31:14 PM
io zic ca de la pitesti la sibiu e mai ieftin decat de la sibiu la pitesti...n-am dreptate??? :)

Nu ai dreptate. De la Sibiu la Pitesti e mai ieftin ca-i la vale. :)

NordKapp

Daca stam stramb si judecam drept, vedem ca in cazul lotului 2 din Timisoara - Lugoj constructorul nu are nici un interes sa faca ceva temporar la Sanovita si nici macar sa prioritizeze portiunea pana la nodul de la Topolovat. Organizarea de santier e la Belint, ori asta inseamna ca daca se deschide circulatia pe podul de autostrada construit deja peste Bega toate manevrele trebuie facute pe drumul national la Chizatau.

dorum

...vedem maine daca e vreo noutate sau ba... :)
...si nu in ultimul rand, ai dreptate...de ce sa nu foloseasca 10km din A1 pt santier? insa intrebarea se poate pune: OARE AU VOIE???

Mat_Fr

Quotefrom: ciprebbe on Today at 05:23:16 PM

    Quote

        Deci, autostrada Pitesti - Ramnicu Valcea - Sibiu a avut din 1993 si pana astazi acelasi traseu. Ma mir ca aflati si dvs in 2013. Este traseul neschimbat din '93 ca propunere. Sunt 37 de kilometri intre Pitesti si Curtea de Arges cu o bretea de 26 de kilometri spre Ramnicu Valcea tot de autostrada.


    Deci va lipsi Curtea de Arges- Sibiu dar o sa avem Valcea-Curtea de Arges-Pitesti   Aici durere de cap


Salutare tuturor, va urmăresc de mult pe forum și admir entuziasmul și  pasiunea celor care zilnic merg pe teren sa ne tina la curent cu evoluția șantierelor.

Îmi permit sa-mi dau și eu cu părerea, recunosc naivă:

Adjuncții lui Neaga care au pregătit lista și harta au propus tronsonul Pitești- Racovița (Valea Oltului) de pe studiul actual A1 în bugetul până în 2018. Numai ca domnul ministru Sova habar n-are unde este Racovița (undeva în județul Vâlcea) și de aceea spune ca face Pitești- Râmnicul Vâlcea, pentru ca este unicul punct cunoscut de pe harta din zona și crede ca face un bine pentru alegătorii din Vâlcea 

:-[ :)

dorum


dorum

Quote from: adiarc;109473402nod Sb Vest - partea spre Sura - se lucra intens la giratoriu







langa sensul giratoriu se asfalteaza la greu
am observat un lucru interesant
inainte de asfaltare , o masinarie cu un fel de plita din care iesea foc ,pe alocuri , ....incalzea asfaltul...v-o arat imediat



ne apropieam....de acum de FOSTUL GIRATORIU








dorum

Quote from: adiarc;109473597dupa cum vedeti , sensul giratoriu este bye-bye...si avem asfalt acolo





vedeti cum arata carosabilul la prima ora...pe ger



dupa masa ,,,alt peisaj...si cateva grade peste 0



asta e masinaria care incalzea asfatul



si aici e ultima portiune unde se toarna str de uzura ( cu exceptia nodului Sb Vest ) , plus , din nou , aceea masinarie



si in incheiere poza cea mai interesanta
asa arata de aproape FOSTUL SENS GIRATORIU
numai bine tuturor...


cosss

#12209
au inceput sa zgarie ceva pe TM-LG lot2? intreb pentru ca zilele astea trebuia sa ajunga acasa o ruda care a lucrat pe greder la tronsonul LG-DEVA lot1 dar supriza..a zis ca se amana plecarea pentru ca au inceput inca un lot 8)specific ca nu am vorbit personal cu dansul (din auzite).