News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

6 Members and 70 Guests are viewing this topic.

Ionut

Quote from: Inginerul on December 03, 2013, 03:29:27 PM
Oare Vinci, care se știe ca are unul din cele mai puternice grupuri de lobby la Bruxelles, nu va obține girul pentru modificarea culoarului IV?
Pararea mea! Prietenii știu de ce!

Interesanta abordare, nu am mai auzit-o. Sa stii ca nu e exclus.

Tavi

Sa nu ne trezim intr-o "povestire cu final neasteptat" ... ca prea ii da toata lumea cu Vinci inainte.

Pellady

Oameni buni si chiar daca fac cum vor ei, da sa l-e faca dupa cum zic aici:

Discutiile contradictorii ca nu pe aici si pe dincolo nu-si au rostul. Problema este ca nu se fac pe niciunde. Sper din tot sufletul sa fiu contrazis de actualii guvernanti. Spor la treaba!

iuli

Din ciclul, sa mai si radem si sa o lasam drac' de politica:

QuotePesediștii explică de zor peste tot că ăia 7 cenți pe litrul de benzină de la care a ieșit deranjul erau pentru 4000 de km de autostrăzi.
Băi, Ponta, ia un pix și împarte 4000 km la șapte cenți. Ți-a dat vreo 600 km?
Uite cum facem: fă tu întâi 600km de autostradă și abia p-ormă, pac, îmi mai pui un cent la benzină.
Apoi încă 600km, încă un cent. Și tot așa, din aproape-n aproape, ajungem la 7 cenți.
E bine? Hai că-i faci repede! La cât de lacom ești, până la vară faci 10.000 km de autostrăzi. :))))

Citat din Kamikaze!
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

SB76UFO

Cred ca in max 2 zile se va circula pe pasajul de la Sibiu vest, dar doar in directiile Sibiu-Sura Mica-Sibiu (adica cei de pe autostrada vor mai circula prin giratoriu). Giratoriul de la breteaua spre Sura este doar pe jumate gata. Ca sa-l poata termina (jumate este doar cu strat de binder) dau drumul pe pasaj. Si abia apoi se pot apuca sa uneasca cele 2 loturi. Parerea mea.
"Prostia este eternă și invincibilă"

SB76UFO

Dupa cum puteti vedea diferenta dintre pozele lui Adiarc de ieri si cele de azi sunt marcajele si ceva ce nu am reusit sa pozez fiind luat prin surprindere(pt. cunoscatori) imediat dupa curba de la intersectia cu drumul spre Rusciori au aparut semne de orientare, galbene, spre Sura Mica si Ocna Sibiului 





"Prostia este eternă și invincibilă"

penad2007

Excelent update , multumim mult. Fantastic ce progress.

Ionut

Misto, marcaje. Ar trebui in 1-2 zile sa vedem deschiderea nodului? In sensul in care traficul va fi directionat prin nod ca sa finalizeze autostrada propriu-zisa. Sa ne tii la curent daca ai drumuri dese, multumim mult!

hitsasu

Quote from: Pellady on December 03, 2013, 05:26:11 PM
Oameni buni si chiar daca fac cum vor ei, da sa l-e faca dupa cum zic aici:

Discutiile contradictorii ca nu pe aici si pe dincolo nu-si au rostul. Problema este ca nu se fac pe niciunde. Sper din tot sufletul sa fiu contrazis de actualii guvernanti. Spor la treaba!
Mă bucur că sunt încă mulți care-i cred! Tot ce vreau eu să știu de la publicul uselist este ce număr va avea autostrada care va trece prin orașul Sălaj.

SB76UFO

@ Ionut
Esti ca un copil, te uiti doar la poze, daca citeai si ce am scris cu o postare mai sus aveai oarecum raspunsul.
"Prostia este eternă și invincibilă"

bogdymol

S-a realizat o expertiza tehnica pentru Autostrada Nădlac - Arad, lotul 2 (Pecica-Arad, lucrare abandonata la 85% grad de finalizare dupa falimentul Alpine). Doresc sa redau doar un paragraf din aceasta expertiza:

QuoteConcluziile Expertizei Tehnice referitoare la suprastructura autostrazii apreciaza ca solutia optima, din punct de vedere tehnico-economic, de "conservare" a lucrarilor executate este continuarea tuturor categoriilor de lucrari neexecutate pana la finalizarea lor conform proiectului tehnic si a detaliilor de executie

Mai jos aveti documentele (:cheers: adiarc pentru transmiterea pdf-ului):









Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

dorum

bine ca se incurca unii pe altii cu birocratie idioata... ""auzi...semnat si stampilat pe fiecare pagina..."", iar tronsonul se degradeaza vazand cu ochii...

Morosanu

#12087
Da' auziti cand mama zmeului a mai aparut coridorul paneuropean IV A? Sau e doar de la Soava citire!!!!
Politica distruge tot ce atinge.

alecu26

de unde pot sa vad filmuletul cu conferinta lui Ponta?
Drumurile noastre POATE;

sebba

tu inca mai crezi in mos craciun sau esti "de noapte" si vrei sa-ti ocupi timpul? :)
Sailing away! S/Y Haimana