News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 54 Guests are viewing this topic.

sebba

^^ ...au cucerit-o deja! asa ca pot sa vina si sa nu mai plece pana nu termina toate A-urile din Romania. si asa poate scapam si de maidanezi :D
Sailing away! S/Y Haimana

savagedanyro

Uite la sarbii ce bine au intrat cu poduri , nebunii.
Scepticism si la ei, dar se pare ca isi fac treaba chinezii.

Si mall-ul din TM a fost construit in mare parte cu forta de muna din China.

TIMISOARA 2021 !

Ionut

O sa am de furca iarna asta cu voi. Ontopic, baieti! Aici doar A1, daca discutam de autostrazi la gramada sau despre proiecte, avem thread separat/dedicat aici.

adiarc

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Ionut


Ionut

Pozele lui Adi:

am vrut sa intru putin si pe lotul Astaldi , dar fara "echipament" si cu masina inscriptionata ,....cam greu...data viitoare

nod Sb



o forfota de nedescris...si ca noutate....parapeti







acesta este giratoriul dinspre Sura...a aparut balastul stabilizat



in continuare Impregilo...am vrut sa ma conving daca se mai lucreaza , sau nu...

pe aici se intra ( dinspre Ludos ) , inainte de podul de intrare in Apoldu de Jos , imediat la st - indicator spre Amnas





drumul e in continuare la stadiul de data trecuta ....cu aceste restrictii






Ionut

din pacate nu se mai lucreaza deloc...m-am intalnit doar cu citiva baieti de la companii pt masuratori...



















asta ar fii singura noutate..a aparut ceva asfalt in plus pe cateva sute de m


Ionut



m-am intors inapoi...m-ai departe nu s-a schimbat nimic







cam asta ar fii
..din pacate , oricare ar fii motivele , financiare , sau de alta natura , cert este ca nu se lucreaza..desi la taluzari inca se poate lucra...

---

Multumim, Adi! :cheers:

adiarc

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura


Cozak

Autostrazile unui mare vizionar.  :offtopic:

bb13

Quote from: iachi_da on December 03, 2013, 02:59:10 PM
Na stati asa ca acum Ponta vrea autostrada Pitesti Valcea. Bai, a dracului, dar tot nu vor sa inchida CIV-ul! Totul e politica:
http://www.hotnews.ro/stiri-esential-16124674-harta-strategia-autostrazi-pana-2018-guvernul-vrea-mai-multe-autostrazi-mici-printre-care-una-care-lege-bucuresti-alexandria-fieful-lui-liviu-dragnea-loc-finalizeze-coridorul-european-sibiu-pitesti.htm


tot din gloriosul document: "În prezent, România are puțin peste 500 km de autostradă (dintre care cca 230 km –inaugurați in actualul mandat, în 2012 si 2013)"

  :bash: cum a numarat bolnavul de monta 230 km?????

Cozak


Inginerul

Quote from: iachi_da on December 03, 2013, 02:59:10 PM
Na stati asa ca acum Ponta vrea autostrada Pitesti Valcea. Bai, a dracului, dar tot nu vor sa inchida CIV-ul! Totul e politica:
http://www.hotnews.ro/stiri-esential-16124674-harta-strategia-autostrazi-pana-2018-guvernul-vrea-mai-multe-autostrazi-mici-printre-care-una-care-lege-bucuresti-alexandria-fieful-lui-liviu-dragnea-loc-finalizeze-coridorul-european-sibiu-pitesti.htm

Va propun un exercitiu si anume, sa privim aceasta decizie din punct de vedere al afacerii private! Așa, o sa vedem si intelegem decizia. Va genera un munte de bani si totodata justifica investiția! Este un business foarte profitabil sa interpui o zona privată intr-un canal public. Succesul este asigurat! Reteta nu este noua si este folosită cu succes si in alte domenii (gripa aviară si măsurile de dezinsecție in vămi, avizul medical pentru vize, etc).
Cine se opune? U.E.? Oare Vinci, care se știe ca are unul din cele mai puternice grupuri de lobby la Bruxelles, nu va obține girul pentru modificarea culoarului IV?
Pararea mea! Prietenii știu de ce!

dr4qul4

se vor opune Dacia, Ford si de ce nu Oltchim. 
in plus se va distruge Valea prahovei si va sufoca zona Pipera-Aviatiei-Floreasca-Aviatorilor unde vor fi destui cei care se vor opune.

Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024