News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 77 Guests are viewing this topic.


iuli

In sfarsit am vazut si eu filmarea si multumiri pentru efort!

Legat de Impreglio, sunt cei mai in urma, intr-adevar, dar au avut si lotul cel mai nasol, priviti doar ce debleuri sunt de te ia cu fiori. Nu incerc sa le iau apararea ca au dat chix, asta e clar, dar au si diferite scuze plauzibile. Oricum, va fi lotul cel mai impresionant de condus din Romania, cand va fi gata.

Iar legat de Orastie - Sebes, in niciun caz nu va fi gata pe 1 decembrie, decat printr-o minune si eu nu cred in minuni. Tineti cont de experienta FCC pe Arad - Timisoara si reactia UMB pe Timisoara - Izvin. Primii au deschis traficului cu promisiune de plata iar ceilalti nu au deschis traficul pana nu au predat catre CNADR tronsonul si nu au primit si ultima transa de bani. Lectia UMB se repeta pe toate loturile, chiar si Tirena-Scavi pe Lugoj - Dumbravita...
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

dorum


iuli

^^^

Da, da...  O:-)

Am o avut o saptamana grea de tot, de abia ajung sa va mai citesc ;)
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

dorum

cred ca decizia CAB referitoare la lot 2,3,4 Lug-Deva e luata, insa nu o mai publica azi pe site...na, sunt si ei functionari publici, n-au auzit in viata lor de ore suplimentare (cei care se ocupa cu "public relations")... :)

Goldmund

Stie cineva cati km de autostrada sunt de la Deva(Soimus) pana la Cunta? - sa stim si noi cati km autostrada intre Deva-Sibiu vor fi gata la 1.dec. 2013(daca si vremea va permite...)

Tavi

65-70 ... poti sa zici ca nu-i mare lucru dar esential mi se pare ca nu se mai trece prin Sebes

Eurocopter

Quote from: Ionut on October 10, 2013, 05:49:05 PM
Quote from: dorum on October 10, 2013, 11:23:17 AM
IMPREGILO - infiorator!!!

:lol:

@Eurocopter: sa ne spui te rugam si cat a fost distractia si cati banuti raman. Pun eu apoi frumos evidenta. :cheers:

Ca de obicei Ionut. :)

vancouver

Quote from: Tavi on October 10, 2013, 10:10:39 PM
65-70 ... poti sa zici ca nu-i mare lucru dar esential mi se pare ca nu se mai trece prin Sebes

Loturile Strabag si Straco au impreuna 44km,  din care unul este deja deschis traficului. Ramân 43.
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.

iuliu05

#10839
Am studiat cu atentie pozitia cofrajelor in ultimul film.
Cofrajele sunt montate la  aproximativ 800m!  :o : de viaduct
Exista oficial informatii exacte cu lungimea tunelului?

https://maps.google.ro/maps?saddr=45.817046,+23.879489&daddr=45.821256,23.870789&hl=ro&sll=45.818766,23.875662&sspn=0.006685,0.016512&t=h&mra=me&mrsp=1,0&sz=17&z=17


Archi

In urmatoarea poza de pe lotul strabag se vede ca inca nu sunt finalizate pasajele peste Autostrada (inafara de cele de pe DN 7). Prognoza mea este 1 Dec. :)




alecu26

deci s-ar confirma informatia ca au mutat tunelul. Astia nu sunt sanatosi. Efectiv deja-si bat joc de Romania. Problema ar trebui discutata la alt nivel. Sunt sigur ca si Base are informatii, dar nu inteleg de ce nu bate un pic obrazul la Italia, sau Ponta poate sa o faca.
Drumurile noastre POATE;

alecu26

#10842
Quote from: Archi on October 10, 2013, 11:06:19 PM
In urmatoarea poza de pe lotul strabag se vede ca inca nu sunt finalizate pasajele peste Autostrada (inafara de cele de pe DN 7).

acolo e un amarat de drum agricol care duce catre nicaieri. Se si vede ca inainte mergea cumva spre parte mai de sus a imagini....si acum poate trece pe acolo ca se vad urmele unei structuri. Poate ca, cu un gabarid de 5 metri nu va trece, dar cu niste oi...sigur.

Sursele mele imi spus ca imediat ce se rezolva problema lucrarilor la linia electrica se va deschide. Pentru a fi deschisa la  trafic in conditii mai mult decat decente, Strabag nu mai are de lucru mai mult de o saptamana.
Drumurile noastre POATE;

alecu26

#10843
Quote from: iuli on October 10, 2013, 07:16:21 PM
Iar legat de Orastie - Sebes, in niciun caz nu va fi gata pe 1 decembrie, decat printr-o minune si eu nu cred in minuni. Tineti cont de experienta FCC pe Arad - Timisoara si reactia UMB pe Timisoara - Izvin. Primii au deschis traficului cu promisiune de plata iar ceilalti nu au deschis traficul pana nu au predat catre CNADR tronsonul si nu au primit si ultima transa de bani. Lectia UMB se repeta pe toate loturile, chiar si Tirena-Scavi pe Lugoj - Dumbravita...

UMB cred ca nici pana acum nu si-a luat banii. Toate lucrarile lea facut cu profund dispret fata de ce inseamna calitate si hartii referitoare la calitate (nu inseamna ca nu are calitate buna lucrarea). Nu gasim pe undeva un raport detaliat cu progresul platilor? parca era pe POST.
Drumurile noastre POATE;

georgec