Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 28 Guests are viewing this topic.

rocklee

multumim baietilor pentru video......succes in continuare.... :)

Pellady

#10726
Quote from: doryan93 on October 06, 2013, 12:46:28 PM
O noua filmare facuta de Horia Trifu astazi, si anume: http://www.youtube.com/watch?v=JAWa5Xp7dVw&feature=player_detailpage

Au blocat videoclipul din cauza coloanei sonore. Drepturi de autor cica.

DanCld

OT: youtube blocheaza selectiv clipuri in functie de tara in care sunt vizualizate pentru a se conforma legislatiei locale. In Germania de exemplu nu se poate vizualiza aproape nimic din motive de "Gema". In Irlanda la mine clipul e insa perfect vizibil.

Archi

Eu pot viziona filmul din Romania fara nici un fel de probleme. :dunno:

Pellady

#10729
Quote from: Archi on October 06, 2013, 04:39:44 PM
Eu pot viziona filmul din Romania fara nici un fel de probleme. :dunno:
Scuze de offtopic
Ok cand am scris ca nu merge am incercat sa-l accesez de pe telefon. Si scrie si in continuare ca: "Acest videoclip cuprinde continut de la The Orchad Music si IODA. Cel putin unul dintre acestia a blocat redarea acestui videoclip invocand drepturile de autor." Acasa l-am accesat de pe PC si merge asa ca scuze.

boer_escu

Imagini de azi de la nodul Sibiu vest. Din păcate, în continuare nici o mișcare în partea spre Ocna Sibiului:







O mică comparație, la o diferență de 8 zile:


Au aparut parapetele, deocamdată stivuite...



De pe podul dinspre Rusciori (DJ143B) catre Sibiu vest:






Eurocopter

Eu pe cuvant daca ii inteleg pe cei de pe lotul IV. Lucreaza la greu, poate printre cei mai intens dintre toti, dar rezultate vizibile din parti. Chiar asa sa fi consumat acele doua puncte sensibile toata forta de lucru? La cum arata santierul lor mie mi se pare imposibil sa dea ceva in folosinta peste o luna si jumatate, mai ales ca se strica vremea incet incet. Poate doar ceva in stilul Arad-TM...

Mie unul mi se pare ca Straco se misca mai cu talent si termina inaintea Astaldi+Euroconstruct, au mult mai multe portiuni in curs de finisare.

ciprebbe

Cu permisiunea lui adiarc, de pe SSC,  postez si aici pozele lui
Quote from: adiarc;107707542sfarsit lot Astaldi..inceput Impregilo









inceput lot Impregilo



mai lipseste stratul de uzura



era ceva miscare , dar toate utilajele se retrageau in parcare la ora 13:00





si..surpriza...au adus piesele pt montarea acelei masinarii de facut tunelul si pt sensul Sebes-Sibiu..deci vor merge cu ambele sensuri deodata



Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ciprebbe

Quote from: adiarc;107707675

aici au inceput sa delimiteze si nivelul cu tarusi





si cum spuneam , toate utilajele se retrageau..de ce  sa lucreze si duminica in doua schimburi..doar sunt in grafic





subcontractorul tunelului este Collini , iar cel ce face sapaturile , tot o companie italiana - Boscafin ( Bologna )





s-au apucat sa monteze si a doua masinarie



Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ciprebbe

Quote from: adiarc;107707839













dupa ploi  si primul inghet..malurile incep sa.....





Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ciprebbe

Quote from: adiarc;107707935

ne intoarcem inapoi











ne mutam la celalalt capat al viaductului..



au ajuns cu terasamentul sus...intrebarea este..cat va sta asa ??



fain...f.fain



Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ciprebbe

Quote from: adiarc;107708040











inginerii Impregilo sunt cu adevarat sariti de pe fix...incearca sa delimiteze calea de rulare..si sa o impregeneze cu Durosol ( :lol::lol::lol: ) , in timp ce in imediata apropiere pamantul o ia la vale...baieti...de cand nu v-ati luat medicamentele ????







Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ciprebbe

Quote from: adiarc;107708188din pacate presupunerea mea legata de aceste cabluri de inalta tensiune este corecta..si ACESTEA TREBUIE INALTATE..sunt mult prea aproape de calea de rulare..dovada imediat









iata si dovada



aici era ceva miscare si dupa ora 13:00 , dar n-am mai fost pe aici de vreo 3 sapt-1 luna ..si progresele sunt minime...aproape insesizabile





mai departe n-am putut merge...ogasele erau mult prea mari pt un turism



la intoarcere...aceleasi maluri..f solide , dar mai ales bine consolidate :bash:



Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

tonică

@adiarc face un lucru foarte foarte bun ce merita laude cu nemiluita. Multam si eu la randu-mi...

nu-mi dau seama foarte bine din poze, in unele pare a fi linie dreapta, in altele pare a fi o curba intre viaduct si locul unde-s montati mastodontii aceia. Daca chiar este o curba acolo au cum turna astfel tunelul? Caci din filmuletele de pe youtube cu astfel de hardughii am observat ca-s numai in linie dreapta...

doryan93

Peste 40 de kilometri ai autostrăzii A1 vor fi finalizaţi în luna noiembrie, au informat reprezentanţii Companiei Naţionale de Autostrăzi şi Drumuri Naţionale din România (CNADNR), citaţi de presa locală din judeţul Alba. Este vorba de porţiunea dintre Orăştie şi Sebeş.


http://adevarul.ro/locale/hunedoara/autostrada-inaugurata-noiembrie-tronsonul-orastie-sebes-leaga-judetele-hunedoara-alba-1_52517928c7b855ff5607543f/index.html