News:

Tur de forță API 27-28 iunie, DEx12 și A7.
A7 Dumbrava-Mizil. DEx12 Pitești-Colonești și Balș-Craiova.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 15 Guests are viewing this topic.

radu.popa

Salut baieti!
Va transmit cu usurare ca in sfarsit, azi dimineata in jurul orei 10.30-11.00 pe  by-pass Sebes o macara continua sa monteze grinzile peste calea ferata( Kronospan ) iar cealalta.... ridica stalpul de inalta tensiune  :D :D :D , gata montat, electrica,.. cred isi face datoria. Inca o veste buna : de la Sebes inspre Cut stratul de uzura este turnat in TOTALITATE pe bune ca si pe 85% din sos. de centura dealtfel ,ieri am dat o geana dar fara telefon  :( soarta.
mai revin cu poze si informatii.
Sunt Sebesean si ma intereseaza!!!

Ionut

Radu, fara poze nu te credem. :p
Bine ai venit, multumim de info! :cheers:

dorum

http://portal.just.ro/2/SitePages/Dosar.aspx?id_dosar=200000000307241&id_inst=2

Ora estimata: 09:00
Complet: S8 Completul 5 recurs
Tip solutie: Încheiere
Solutia pe scurt: Curtea admite excepţia conexităţii între prezentul dosar şi cauza nr. 5513/2/2013 cu obiect contestaţie în anulare, înregistrată pe rolul CAB - SCAF. Dispune conexarea prezentului dosar la cauza cu număr 5513/2/2013, cu termen la data de 10.10.2013 la Completul 12 R. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 30.09.2013.
Document: Încheiere finală (dezinvestire)    30.09.2013


Sa inteleg ca se conexeaza cu alt dosar si se amana pe 10.10?

patratel_ro

@Ionut cred ca trebuie sa umbli la semnatura 09.2013 ->1X.2013  cu X de la Sova
sau s-a deschis Sanovita-Dumbrava si nu am fost atent? 

ciprebbe

@dorum - era singura solutie logica ce se putea da, dar sincer la noi era posibil orice si putea sa se dea alta solutie intrand in ridicol.
Asadar ziua decisiva va fi 10.10.2010 ora 12.

s-a conexat cu acest dosar
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

tonică

e cu public? Merem in grup sa umplem sala?... :D

ciprebbe

#10641
 "Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 30.09.2013."

Deci se poate umple sala. Era intradevar interesant daca aveam un user disponibil la CAB.
Inca timpul nu e pierdut se poate merge pe 10.10 de la ora 12, asista la sedinta, si poate facu update live direct de acolo.
Atentie pronuntarile se dau dupa ce se tremina de audiat toate dosarele din ziua respectiva.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

tonică

as merge mai degraba a protest caci altfel sigur n-as intelege nimic din limbajul acela de lemn.. :(

dorum

nici io :)
da merem mai departe...adica asteptam 10.10 :)

get


32hermann

Quote from: phb2 on September 30, 2013, 03:05:09 PM
cc : Passages routiers Lancram + Sebeş Vest

2. Bon à savoir - et à faire savoir - . Entrée / sortie Lancram : station essence juste au pied de l'autoroute, très proche + accès facile.
Elle  e là depuis une bonne quizaine d'annees. Ils ont avoir de difficultes la contourner...

bogdymol

Astazi am circulat pe Autostrada Arad-Timisoara. Cateva poze (si impresii):

Pe sensul Arad -> Timisoara semnul de Parcare era taiat, semn ca parcarea era inchisa:



Intrarea in parcare era blocata cu bidoane alb-rosii, dar era si un TIR avariat pe banda de decelerare:



Multa lume (in special camionagii) nu stiu ca la nodul de la Giarmata exista banda speciala pentru urcare pentru vehiculele lente (e doar un semn mic si multi cred ca banda aia e doar pentru iesirea de pe autostrada).



Banda de urcare pentru vehiculele lente (pe care trebuie sa se incadreze si cei ce parasesc autostrada) este foarte ingusta (doar 3 m latime, fata de 3,75 m cat au celelalte benzi). Din poza nu pare asa grava problema, dar cand esti la volan la 100 km/h ti se pare cam aproape parapetul din dreapta:



La intoarcere, parcarea din sensul Timisoara -> Arad pare a fi deschisa (conform indicatorului):



Din pacate e tot inchisa:



Conform codului rutier, limita de viteza pe autostrazi in conditii de ploaie este de 80 km/h*. Astazi ploua, iar panourile cu mesaje variabile de pe Centura Arad aratau limita de 100 km/h. Care e viteza legala pe aceasta portiune de autostrada?



Autostrada Arad-Timisoara pare a fi cam gata. Limita de viteza e de 130 km/h (daca nu ploua) si am vazut ca se mai lucra doar la parcare si la CIC-ul de la Ortisoara. Mai au de montat si telefoanele SOS.

*consider nejustificat de mica limita de viteza de 80 km/h pe autostrada pe timp de ploaie. Pe un drum comunal neasfaltat e limita de 90 km/h, pe cand pe autostrada e de doar 80 km/h. Consider 110 km/h ca fiind o viteza rezonabila in caz de vreme ploioasa (bineinteles, in caz de ploaie torentiala viteza de circulatie va fi adaptata pentru evitarea oricarui pericol)
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Sargon1806