News:

Tur de forță API 27-28 iunie, DEx12 și A7.
A7 Focșani-Buzău și Dumbrava-Mizil. DEx12 Pitești-Colonești și Balș-Craiova.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

7 Members and 29 Guests are viewing this topic.

dorum

#10575
Din PACATEEE nimic nou la Sanovita...in afara de gard, panouri antiorbire, etc... poze azi, 27.09

















phb2

Quote from: ciprebbe on September 27, 2013, 03:16:25 PM
Sper doar ca Salini (Impregilo) sa nu isi rupa gatul ca la Aciliu.
"Radion-ul" e a celebrului Theodor Berna, fost consilier al președintelui Traian Băsescu care a aparut si in topul Forbes. Deci un alt "rege".

1.Salini Impreglio : je l'espère également. En tous cas, leur site internet est très bien réalisé, aéré, clair, net, intéressant ; c'est déjà un point positif. Pourvu que ce ne soit pas le seul, et que Aciliu ne soit qu'un regrettable  épisode.
2. Radion-ul : Comme je vois, le monde est petit, tout reste en famille.

Goldmund

Quote from: dorum on September 27, 2013, 03:37:19 PM
Din PACATEEE nimic nou la Sanovita...in afara de gard, panouri antiorbire, etc... poze azi, 27.09
.......
Mersi pentru poze!
Am inteles eu bine? Tot tronsonul e aproape gata, doar legatura cu DN nu e gata...Iar din A6 e doar 'inceputul' gata?(adica nu pana la Lugoj, ci o portiune infima din A1)


teocharis

nu se va face nicio legaura "oficiala" cu DN-ul la Sanovita

asta nu inseamna ca soferii nu vor forta iesirea pe acolo...

dorum

@Goldmund
Nu s-a facut legatura cu DJ609A care e OK si da in DN6 printr-o intersectie OK...

Prima parte din A6 pana la nodul Paru e aproape gata...daca vor sa deschida luni tot tronsonul de A1+ bucata asta din A6 (asa se vorbea), din A1 nu pot fi folositi 10km...

Mie tot nu-mi vine sa cred ca se poate deschide acest tronson cu iesire la nodul Paru si inca mai sper sa nu deschida tronsonul asa (inca)...inainte de Tipari venind dinspre Paru e o panta mare in curba, plus ca drumul e vai si amar de capul lui...

Goldmund

mersi pentru explicatii, @dorum, @teocharis

Ionut

Vor deschide luni? :o
Adica mai precis ce vor deschide? Se va circula sau doar asa... de ochii lumii?

alecu26

Quote from: razvan_43 on September 25, 2013, 05:56:47 PM
Tinand cont ca anul trecut Deva-Simeria a fost deschis in jurul datei de 1 decembrie,cel mai probabil si Orastie-Sebes cam tot in jurul datei respective va fi deschis.Plus sau minus cateva zile.

mult mai devreme.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

alecu26

#10583
Quote from: vancouver on September 25, 2013, 08:27:46 PM
Quote from: isotech_ro on September 25, 2013, 07:52:46 PM
asculta la mine  :) , minim 90 de zile executia pasaj
Vremea poate amâna hidroizolația, asfaltarea și marcajele. Realist eu zic 10 săpt. din momentul finalizării relocării.

singura observatie e cu privire la hidroizolatie.

Fara masuri speciale te risti foarte mult sa faci in romania hidroizolatie mai repede de 21 de zile, mai ales pe vreme ploioasa de toamna. In Romania nu se pune rasina epoxidica peste beton, nu se frezeaza, etc. Intradevar daca ca si strat punte pui rasina epoxidica poti pune hidroizolatia la 7 zile sau chiar mai putin.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

dorum

Quote from: Ionut on September 27, 2013, 06:32:59 PM
Vor deschide luni? :o
Adica mai precis ce vor deschide? Se va circula sau doar asa... de ochii lumii?

Mi-as dori sa nu deschida...dar asa se vorbea ca 30sept...

dorum

#10585
... la Sebes se lucreaza la montatul grinzilor pasajului A1 peste CF
Doamne ajuta!

info: Eduard Schneider facebook 4 poze facute cu hexacopterul lui...
poze: Eduard Schneider




Goldmund

Fantastice poze!
Se inainteaza puternic.

lautaxi

Intr-o luna si jumatate ar putea fi gata tot lotul Straco,eu asa cred.


isotech_ro

Quote from: dorum on September 28, 2013, 03:50:30 PM


PRIVITI CU MARE ATENTIE FOTOGRAFIA, in special

1 traseu atostrada
2 traseu cale ferata
3 traseu linii inalta tensiune

APOI GINDITI  ???

pina nu se face relocarea liniei de inalta tensiune NU SE POATE AVANSA NICI UN TERMEN CONCRET SI NU POATE FI FINALIZAT NIMIC

LE nici macar pe un singur fir de circulatie