Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

8 Members and 24 Guests are viewing this topic.

Archi

Quote from: fuscobal on September 20, 2013, 08:27:09 PM
Din cate stiu eu, toate loturile de pe A1 au fost impartite in asa fel incat sa se intalneasca intr-un nod, astfel incat sa poata fi folosite independent unele de altele. De ce un capat al acestui lot nu respecta regula ?

Nimeni nu cred ca stie si va sti exact care este motivul unei astfel de imparteli. Cert este ca odata depus proiectul la CE nu cred ca este posibila schimbarea impartelii. Apropo, la intalnirea loturilor 2 si 3 din Lugoj-Deva nu este prevazut nod. Speram sa nu se ajunga in aceeasi situatie.  :)

mariansb

poze realizate de Edy Schneider la Sebes-Lancram

[/URL]

















[/img]
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

penad2007

Eu nu am. Daca e ceva important ne spui tu.

dorum

#10428
A1/A3 (antenele nu autostrazile) iti spun sincer ca nu mai am dram de nerv sa le mai urmaresc...pt mine nu mai exista, le-am sters din "favorites"...sunt inuman de arondati politic stim noi cui...

offtopic/politic, mii de scuze....

dorum

#10429
MINUNATE pozele lui Edy Schneider...profesionist, nu gluma...felicitari!!!!!!
Daca ne-ar mai putea uimi cu niste poze/filmari cu drona sa pe centura Sebes (lot STRACO) ar fi fantastic....

mirceal

Privind excelentele fotografii ale lui Edy Schneider, cei de la Straco vor spune: aaa ... asta e autostrada noastra ? ...  :)

stangabriel

Este prima oara cand vad parapeti orientati spre interior,  acest model este si pe Lugoj Deva I. Este o norma noua?

dorum

sunt pusi asa in zonele periculoase...supratraversari, pasaje, poduri...de norma nu stiu, dar e logic ca sunt mai rezistenti asa....

udar

cateva poze cu statia de asfalt de la Soimus-Mintia de care se tot discuta a cui este.......





poate au mai fost puse si de altii  le-am pus si eu, ele sunt de joi facute si nu am vazut ceva activitate legat de A1 topo, pregatiri, etc...........

dorum

#10434
ar fi tare faza acum dupa ce si-au construit-o sa vina UMB sa le-o darame ca trece lotu4 pe acolo  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Glumeam, stiu ca lotu4 trece pe langa statia asta cam la 100-150m...

LE:...dar totusi, pt ce mama naibii au facut-o acolo? au ceva lucrare astia?

penad2007

A mai vazut cineva ceva miscare pe santierele patriei astazi?

Pellady


hitsasu

 >:( >:( >:( >:( >:( La sfârşitul lui....NOIEMBRIE???! Păi mai sunt două luni până atunci, pentru ce ar mai avea nevoie de 60 de zile de muncă?   :(( :(( :((

tonică

sfarsitul lui noiembrie e cel mai apropiat de...inceputul lui decembrie... Eu in locul celor care intocmesc contractele as pune un singur termen, sigur si batut in cuie pentru orice lot de autostrada s-ar face in tara asta: 1 decembrie! N-are rost sa o lalaim din martie-n noiembrie cu amanari, pasuiri, intarzieri blabla...1 decembrie dom'le, macar e sigur.... :p


Archi

Quote from: hitsasu on September 21, 2013, 11:04:49 PM
>:( >:( >:( >:( >:( La sfârşitul lui....NOIEMBRIE???! Păi mai sunt două luni până atunci, pentru ce ar mai avea nevoie de 60 de zile de muncă?   :(( :(( :((

Din cate stiu eu pasajul peste CF dintre nod Sebes-Lancram si nod Vintu nu este finalizat, ca in rest e 90% gata. Articolul se referea la faptul ca a fost montat si testat sistemul electric pe pasaj si in zona nodului (asta se poate face si cand lucrarile sunt la 50%), caci de lucru mai este: stratul de uzura nu cred ca este pus, lafel si marcajele, la unele pasaje hidroizolatia apoi asfalt, iar la pasajul CF este serios 2 luni de munca.

Oricum, dupa experienta cu Arad-Timisoara, care dintr-o graba foarte mare s-a facut o treaba de Q&*%$ mai bine mai rezistam cateva luni cu traficul infernal din Sebes, decat ca peste cativa ani sa trebuiasca reparatii majore, cum au fost necesare si pe Tim-Ar.