News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 63 Guests are viewing this topic.

dorum

A1 Sanovita si Balint...still nothing la Sanovita...
















dandan

nu sint crapaturi,e pamintul pus de constructor ,pentru a nivela si nu l-au tasat,a fost spalat de apa ce a curs de pe deal cind a plouat.

davyl

dandan bine ai venit!

Sa speram ca asta este si sa nu creem probleme care nu poate nu exista!

@dorum, multumim de fotografii! Arata f. bine!  8)

tonică

da, asa-mi par si mie. dupa ce a semnalat isotech_ro problema acelor alunecari am vizionat si eu mai atent filmul si-mi sarisera in ochi acele dungi de langa piloni. Insa par mai degraba a fi scurgeri ale apelor pluviale cum sunt delatfel multe alte asemanatoare exemple pe intreg traseul.

dr4qul4

daca acele crapaturi apareau in stanga viaductului (in partea mai inalta), atunci ar fi trebuit sa ne facem probleme.

asa, este normal ca pamantul acela sa o incet la vale, dus de apa, deoarece nu exista nici o centura/ramforsare care sa il opreasca.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

davyl

Perfect! Atunci poate ne facem griji degeaba! Pentru ca nimeni "nu tine cu lupul" si avem tot interesul sa speram ca si bucatica aia de autostrada va fi terminata candva, chiar daca suntem nemultumiti de nivelul la care lucreaza Impreglio!!!

djsmeu

Salut...cine imi poate spune si mie dupa filmarea lui eurocopter la c'è min incepe lot:impregilo,straco si strabag.(mai exact ca asa in mare imi dau si eu seama) :)... Ps:multumim eurocopter pt filmari!

SILVIUFG

Salut!! Filmarea incepe de la lotul 4. Lotul 3 Impregilo incepe dupa nodul de la 2:51. Lotul 2 Straco incepe de la  nodul de la 6:13 iar lotul1 Strabag incepe de la nodul de la 9:15.

lautaxi

Pai si nodul de la 9;15 cine il face Stabag sau Straco? E cam in urma....sa nu mai vb de podul peste c f.

SILVIUFG

Strabag il face. O sa-l termine impreuna cu lotul. Adica nu va intarzia inaugurarea lotului, nodul de la Sebes Vest.

Tavi

In schimb supratraversarea CF care este pe lotul Straco e departe. Nu-l vad gata anul asta. Sper totusi sa nu am dreptate.

penad2007

La 2 zile dupa postarea pe youtube , filmul nostru ( eurocopter) a ajuns la 6500 de vizionari. La mai mare.

P.S. Se pare ca interesul populatiei a crescut pt acest subiect in ultima vreme.

Speram sa continuam sa fim un ghimpe in coasta autoritatilor , poate se schimba ceva in tara asta.

phb2

Quote from: dorum on September 09, 2013, 08:35:09 PM
A1 Sanovita si Balint...still nothing la Sanovita...




Il s'agit d'une intersection entre 2 autoroutes ( en plus, des couloirs européens ). L'idéal aurait été de construire 2+1 = 3 bandes de circulation ( + bande arrêt d'urgence ), 2 direction Tm, 1 direction Turnu Severin.
Comme ceci n'a pas été réalisé, il faudrait au minimum que la bande de décélération de droite marquée au sol soit allongée.

dorum

Da, e cam ciudata aceasta intersectie de 2 autostrazi A1 si A6, cu iesire pe o banda si limitare la 40kmph. In momentul de fata insa, eu m-as multumi si cu asta, dar sa fie odata pus in funciune acest tronson. Probabil au vrut sa faca economie, ca altfel nu-mi explic....

paulst

aiurea, ca si la Arad, acolo macar au modificat intre timp jonctiunea...