News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

10 Members and 68 Guests are viewing this topic.

dorum

o sa ajung eu maine sper pe Sanovita-Dumbrava, insa m-am cam dezumflat cand am auzit ca o lalaie pana in nov-dec cu acest tronson... :(

iuli

Quote from: rocklee on September 07, 2013, 04:27:41 PM
puneria in valoare a acestiu tronson ..va iesi in evidenta doar atunci cand va fi gata si izvin belint...pina atunci va fi un fel de centura ocolitoare ...la nivel de autostrada  ...a unor sate si comune din zona ... :D..


Aici tin sa te contrazic. Dealul de dupa Lugoj (Ana Lugojana dupa cum o stiu banatenii) e destul de problematic prin acele serpentine si padure, ocolirea acelui segment va face pe multi fericiti.

Uite aici o filmare inceputa imediat dupa serpentinele care urca pe platoul dealului de la Lugoj:
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Pellady


SB76UFO

Zona Sibot




Sebes Vest- poze facute din galopul calului



Centura Sebes- viaduct peste calea ferata




"Prostia este eternă și invincibilă"

mariansb

Noaptea trecuta pe la 1 am facut un drum de la Alba la Sibiu si am avut surpriza sa vad pe lotul Straco vreo cateva camioane in zona Cut, nodul Sebes Est si  de la nodul Lancram spre Sibiu.
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

penad2007

#10175
Quote from: SB33UFO on September 08, 2013, 06:47:10 PM

Multumim pentru poze. Excelent reportajul.
Pozele sunt de azi?

SB76UFO

"Prostia este eternă și invincibilă"

SB76UFO




Pozele sunt de azi dupa ora 15:00
Astaldi lucra doar la dealul cu probleme, Impregilo doau in zona viitorului tunel, Starco si Stabag in mai multe zone.
"Prostia este eternă și invincibilă"

dorum

da...deci construiesc armaturi semicirculare pt elementele tunelului...se vede in ultimele poze...sa vedem ce va iesi...bafta COLINI

dorinparau

Mi se pare mie, sau viaductul e asfaltat, sau partial asfaltat?

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

mirceal

SB 33 UFO multumim pt fotografii  :cheers:.

Ionut

#10182
Mai au o groaza la Aciliu. Nici vorba de planseu... ce spunea un inept ca e gata tunelul? Plus ca nu-mi vine sa cred ce debleu au facut acolo. :shocking:
Multumim de poze, sunt super(be)! :cheers:

lautaxi

Imi zicea un prieten care lucreaza la Straco ca statia de asfalt de la Turdas e de 3 ori mai puternica decat cea de la Sebes si ca ar fi costat f mult sa o mute asa ca mai bine cara asfaltul de la Turdas la Sebes ca e mai ieftin asa...

Lvs_tm

Cand vad pozele cu deblee astea impresionante, ma gandesc ca pe Sibiu Pitesti putem muta muntii din loc, nu vad rostul tunelelor, viaductelor si a altor lucrari de arta.