News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

8 Members and 40 Guests are viewing this topic.

rocklee

cita prostie....am stat de vorba cu muncitori....paznici au fost pasnici ....mau latrat niste ciini in rest  nu ma bagat nimeni in seam cit ca am stat pe la sibot pe santier vrio 3 ore.. :)

rocklee

drumul spre pischinti...podul di autostrada orastie spre sibot....









rocklee

drumul spre sibot... 8)



iata ca am ajuns :)




de inceput citeva imgini cu autostrada din spatele hanului surianu




acum locul unde a fost statia de gaz.....


locul unde sa relocat statia..




rocklee

citeva imagini cu autostrada spre sebes ..podul peste riul cugir ...si pasajul cu autostrada peste dn7







se lucra la punera pmintului pentru iarba ...



rocklee

podul peste riul cugir....



imagine de pe pod in spre orastie









rocklee

imgini spre sebes


restul maine ...mai mergem si la servici :D


anacronox

La Aciliu se descarca cofraje semicirculare pentru tunel. Poze mai incolo, sunt pe telefon. Si cu excavarile aproape au ajuns la buza viaductului

mishu77

Or fi ca si cele care le-au facut la calea ferata?

davyl

Deci adopta o solutie diferita de cut&cover-ul de la Sacel.
Poate avem o sansa sa vedem acolo un tunel cat de curand.
Bune vesti anaconox, multumim! Asteptam pozele!  :D

dorum

...io stiu ce sa zic despre cofraje semicirculare? daca se face ca la asa-zisul tunel de cale ferata, adica se toarna elemente la fata locului, tot va dura o vesnicie... :(

isotech_ro

nu stiu cit de inspirata si buna este solutia tunelurilor prefabricate, ce se prefigureaza la Aciliu. acolo planurile de alunecare ale delurilor sunt in adincime. sa nu avem in timp un "tunel plimbator" odata cu dealul

@alecu26 pareri ???

LE sper sa gresesc eu, insa cred ca nu este cea mai inspirata solutie ... poate cea mai ieftina

Tavi

Refac tot dealul la loc dup'aia si replanteaza vegetia initiala si nu mai curge, aluneca, falfaie etc nimic :)

dr4qul4

nu cumva era mai ieftin daca faceau un tunel adevar, mai la baza dealului, mai lung, dar ar fi scurtat viaductele?
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist