News:

Tur de forță API 27-28 iunie, DEx12 și A7.
DEx12 Pitești-Colonești.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

rocklee

anacronox,bogdymol ...multumim pentru poze ...de traficul de pe dn7 ..acum cel mai aglomerat e sensul giratoriu de la simeria veche ...in rest ....muullttaaaaaaa...liniste  :D :D :D :o

Ionut

Pai nu se vede la Aciliu nicio miscare inspre un cut & cover. Trebuie sa foreze si sa toarne structura and stuff... sau poate mai au de decupat la pamant pana sa faca asta. In fine. Ar fi extraordinar sa fie tunel acolo, asa era si normal. Deci Impregilo un lot pe Sebes-Turda, clar. Prietenii stiu de ce.

dorum


phb2

Félicitations Aline. Voila une information de toute première qualité, un scoop !

Avez vous pu également obtenir des informations sur les éventuelles fissures qui seraient apparues dans 2 piliers du viaduc de Aciliu ?
cf Message by Ionut du 31.07.2013
"Nimeni nu credea asta, insa se pare ca problemele de la Aciliu sunt foarte grave,
au aparut ceva fisuri in vreo doua pile ale viaductului Aciliu si Impregilo le-a acoperit."

Ionut

Nu mai am vesti despre acele fisuri, insa daca ii dau inainte in zona ma gandesc ca le-au rezolvat sau sunt sub control. Cand aflu noutati si pot sa va spun, va spun. Ca si despre acele fisuri stiam de mult timp dar n-am putut sa zic nimic.

anacronox

Eu am vazut ieri 2 cisterne cu betonita in capatul dinspre Sebes al viaductului. Poate acolo vor face cut and cover. In capatul spre Sibiu de la tot pamantul evacuat maldarul de pamant aproape ca ajunge pe terasamentul caii ferate

dorum

#10101
la capatul spre sebes nu vad unde si cum...e vorba de dealul dinspre Sibiu...excaveaza pana ajung la nivelul planseului, foreaza, armeaza, apoi toarna betonul...iar apoi excaveaza pamantul dinauntru...

Nebhotep

vestile sunt foarte bune daca avem o solutie acceptata. sunt curios insa ce inseamna ca si timp de executie

Ionut

Quote from: Nebhotep on September 04, 2013, 04:18:18 PM
sunt curios insa ce inseamna ca si timp de executie

Pai vezi si tu la Sacel. Plus ca eu nu sunt convins ca au ajuns la nivelul planseului ca sa foreze si apoi sa toarne structura. Deci mai e mult de munca. Daca vedem la final de 2014 ceva e bine. Si trebuie sa lucreze sustinut, nu gluma. In ritmul asta abia in 2015 vorbim de "gata".

phb2

Quote from: Ionut on September 04, 2013, 03:42:14 PM
Nu mai am vesti despre acele fisuri, insa daca ii dau inainte in zona ma gandesc ca le-au rezolvat sau sunt sub control. Cand aflu noutati si pot sa va spun, va spun. Ca si despre acele fisuri stiam de mult timp dar n-am putut sa zic nimic.

Merci beaucoup ; je comprends et j'apprécie

anacronox

cateva poze cu relocarea statiei de gaze de la Sibot









eu zic ca inca mai e de lucru acolo.

Goldmund

anacronox,
mersi pentru pozele tale.
....Inca cineva care ne tine la curent cu ce se intampla pe santierele tarii.

tonică

la cum lucreaza astaldi in drumul taberei ori cum a lucrat la sacel acel cut & cover poate fi facut si in 3 luni dar poate tot atat de bine terminat si in 10 luni. Caci in afara de tunel mai e vorba si de multi piloni si de ziduri, dealul de la cristian fiind si el un exemplu bun in cazul de fata....

rocklee

am fost astazi in zona sibot ...si nodul lancram ....am facut si poze ....am si stiri interesante ...dar cel mai bine pzele vorbesc ....ia nodul lancram am ajuns tirziu si se insera unele poze sunt cam ne reusite dar ...sper sa va placa ....

la sibot acea statie a fost relocata dar ....terasamentul acum il fac....

anacronox

Quote from: rocklee on September 04, 2013, 11:21:51 PM
am fost astazi in zona sibot ...si nodul lancram ....am facut si poze ....am si stiri interesante ...dar cel mai bine pzele vorbesc ....ia nodul lancram am ajuns tirziu si se insera unele poze sunt cam ne reusite dar ...sper sa va placa ....

la sibot acea statie a fost relocata dar ....terasamentul acum il fac....

Fericitule. Dupa mine au aruncat marti muncitorii cu pietre si bucati de beton ca le-am facut poze din tren. Au crapat geamul unui vagon la 1622