News:

Tur de forță API 27-28 iunie, DEx12 și A7.
A7 Focșani-Buzău și Dumbrava-Mizil. DEx12 Pitești-Colonești și Balș-Craiova.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 9 Guests are viewing this topic.

anacronox

partea a 8-a
=========










deteriorari ale terasamentului pe lotul 3









tunelul de la Cunta
------------------------








podul peste cf dinspre Cunta
------------------------------------


podul peste CF de la Kronospan
----------------------------------------






tipul din ultima poza a aruncat dupa mine cu o bucata de beton rupt si a crapat un geam la tren

iuli

Quote from: rocklee on September 04, 2013, 09:10:21 AM
citeva imagini cu insemnele traseului autostrazi deva ilia ...din zona soimus ilia












-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

bogdymol

Poftim comparatie:

DN7 intre Simeria si Orastie, dupa deschiderea autostrazii:






Sebeș, fara autostrada:

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

iuli

^^^

Parca e din alt film drumul vechi! Niciodata nu l-am vazut asa de liber... Am un sentiment ca dupa ce ma voi satura de autostrazi voi merge de placere pe DN7, sa admir localitati, peisaje, etc.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Archi

La cat de multe autostrazi avem, cred ca va mai dura ceva pana ne vom satura de ele.  :((  :((

dorinparau

Sa nu cumva ca peste cativa ani sa mergem pe langa autostarzi deoarece nu ne permitem sa mergem pe ele...

mirceal

Sau pt. ca o iau la vale ... vezi surparea excavarii

phb2

Quote from: reed on August 11, 2013, 03:07:39 PM
zona sibot


Situation à Sibot au 11.08, à comparer avec la photo de anacronox d'aujourd'hui. Un peu décevant, Strabag nous avait habitués à ( beaucoup ) mieux.

user201

Nodul de acces pe A1 de la Vânătorii Mici, jud. Giurgiu:


Mai multe poze cu A1, tronsonul București-Pitești pe threadul Motorway spotting.

phb2

Quote from: anacronox on September 04, 2013, 11:39:21 AM
partea 1- Deva - Sibiu, Duminica 01.09.2013


Merci à anacronox pour ce beau reportage ; manifestement, il reste encore beaucoup de travail à réaliser sur tous les lots ; 4 mois pour terminer les lots 1/2/4 ne seront certainement pas de trop. ( Espérons en plus que l'hiver sera également en retard. )

alin_simeriaveche

am o veste interesant.am primit un raspuns d la cnadr in legatura cu mai multe  intrebari. sunt conectat de telefon si sunt p tren in drum spre Bucuresti.telefonul e mai modest si deocamdata nu pot posta. Spunea ca la Aciliu va fi un tunel d 250 m si in rest ziduri si colectoare de ape.mai multe detali la noapte sau maine 

dorum

hmmmmm....deci fac cut&cover ca la Sacel?...nice... :)...dar va dura, asta e clar...

radutm

Quote from: alin_simeriaveche on September 04, 2013, 03:05:55 PM
am o veste interesant.am primit un raspuns d la cnadr in legatura cu mai multe  intrebari. sunt conectat de telefon si sunt p tren in drum spre Bucuresti.telefonul e mai modest si deocamdata nu pot posta. Spunea ca la Aciliu va fi un tunel d 250 m si in rest ziduri si colectoare de ape.mai multe detali la noapte sau maine
Asta da noutate! Fain!
cont inchis

Tavi


simotm

Poftim comparatie:

DN7 intre Simeria si Orastie, dupa deschiderea autostrazii:


Sebeș, fara autostrada:

N-ai ce compara acum Sebesul cu DN7 portiunea Deva-Orastie(dupa deschiderea autostrazii) ; nici inainte nu se prea putea compara ,fiind mult mai aglomerat in zona Sebesului ;in zona Orastiei nu-mi amintesc sa fi stat in coloana cu 5km inainte de oras (cum e la Sebes)decat in caz de accident/lucrari la drum .