News:

Tur de forță API 27-28 iunie, DEx12 și A7.
A7 Focșani-Buzău și Dumbrava-Mizil. DEx12 Pitești-Colonești și Balș-Craiova.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

hitsasu

În contractele de execuţie ale autostrăzilor sunt prevăzute şi sancţiuni pentru nerespectarea termenelor?

davyl

Normal ar trebui sa avem asa ceva. Insa din ce am vazut pana acum, nu prea mi s-a parut ca au fost monitorizati la sange si pedepsiti ca atare...

asztalos

O stire interesanta in privinta A1 - Centura ocolitoare Sebes :
http://stirileprotv.ro/stiri/ardeal/b-sebesul-nu-scapa-de-ambuteiaje-b.html
Deci teoretic in data de 15 noiembrie se va da drumul... practic o sa vedem

anacronox

am fost ieri la Sibiu si voi pune poze putin mai incolo.
concluzii
- dimineata se lucra tare la reconfigurarea intersectiei cu drumul spre Cugir
- la pasajul DN7 peste autostrada la Sibot mai este mult si bine de umplut
- Strabag lucrat la terasamente la portiunea pe unde a fost DN 7 inainte de Sebes
- Straco asfalta la greu spre Cunta
- pe lotul 3 ceva miscare la asfaltari si la parapeti
- pe lotul 4 era forfota mare

phb2

Quote from: dorum on September 01, 2013, 10:11:57 AM
@phb2

Teoretic e posibil, practic eu ma cam indoiesc de varianta asta...
Acele bretele de intrare/iesire sunt bretele de acces a utilajelor, bretelele fiind situate la intersectia cu DC83 pe care e amplasata organizarea de santier.

Deci nimic nu e imposibil, insa vom vedea...

En effet, vous avez entièrement raison ; il est inconcevable et il serait inadmissible qu'une route aussi délabrée fasse la liaison entre la A1 et la DN6

SILVIUFG

Quote from: anacronox on September 02, 2013, 12:17:35 PM
am fost ieri la Sibiu si voi pune poze putin mai incolo.
concluzii

- pe lotul 3 ceva miscare la asfaltari si la parapeti


Unde se puneau parapeti? Pe viaduct? Ca in rest....

tonică

Quote from: asztalos on September 02, 2013, 12:12:49 PM
...
Deci teoretic in data de 15 noiembrie se va da drumul... practic o sa vedem

Pai tot teoretic aparuse si pe la inceputul lui august stirea cum ca strabag termina la sfarsitul lui august, apoi despre sebes cu turle si trambite si conferinte de presa urlau ca va fi gata ba in 1 septembrie, ba pe 15, pe aici si pe ssc au aprut si harti ca sa ne dumirim unde vor da drumul si la ce fac referire atata timp cat podul peste cf abia e in lucru...Si tot nimic. Acum 15 noiembrie. Hai sa fim seriosi.
Mai bine intrebam pe straco direct cand are de gand sa termine ori pe cnadnr cat primeste pe zi din penalitati pentru intarzieri. Ca asa ce zice prefectu, primaru, consilierul ori secretara ne-am cam lamurit zic eu...

mitsu

Quote from: asztalos on September 02, 2013, 12:12:49 PM
O stire interesanta in privinta A1 - Centura ocolitoare Sebes :
http://stirileprotv.ro/stiri/ardeal/b-sebesul-nu-scapa-de-ambuteiaje-b.html
Deci teoretic in data de 15 noiembrie se va da drumul... practic o sa vedem

Prefectul de Alba e mai realist. Directorul CNADNR bate insa campii. Stim cu totii ca nici centura Sebes nu poate fi gata la finalul acestei luni si nici celelalte trei tronsoane la finalul anului. Mai ales lotul 3! Un individ total dezinteresat sau rau-intentionat.

Ionut

Quote from: anacronox on September 02, 2013, 12:17:35 PM
- dimineata se lucra tare la reconfigurarea intersectiei cu drumul spre Cugir

Deci pana la urma deja se face nod si la Cugir?! Sau...

bogdymol

^ Intersectia DN7/DJ704 spre Cugir trebuie reconfigurata indiferent daca se face sau nu nod acolo pentru ca in acea zona este si pasajul DN7 peste autostrada.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

anacronox

exact bogdy. temporar se circula prin parcarile motelurilor.
parapeti pe locul 3 se pun pe o sectiune vizibila din tren. am ramas surprins si placut impresionat de tunelul nou de cale ferata. este enorm. au lasat loc si pentru dublarea caii ferate, si pentru electrificare.
cu tunelul de cale ferata voi pune maine poze

Pelbartus


MHN

Mi-ai luat-o inainte, caci am vrut sa o postez eu :)
Deci, in fata se vede jonctiunea cu A6, ce merge in stanga spre Lugoj.

alin_simeriaveche

hai anacronox, pune pozele :) ca de la 5 nu mai pot verifica netu pana maine si sunt curios ;)