News:

Tur de forță API 27-28 iunie, DEx12 și A7.
A7 Focșani-Buzău și Dumbrava-Mizil. DEx12 Pitești-Colonești și Balș-Craiova.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

6 Members and 29 Guests are viewing this topic.

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

florin74

Aseara la ora 19.50 se lucra puternic in zona dealului de la Sacel, la nodul Sibiu Vest parea ca lucru tocmai se terminase, iar pe lotul  Straco la ora 20.30 se asfalta sustinut in vreo 2 zone.


dorum

poze SUPERBBBBEEE dincolo, intre Sibiu VEST si Cunta....

Ionut

#10008
^ Cred ca vorbesti de cele facute cu drona de Ovidiu Sopa:

Nod Sibiu Vest:


Dealul cu probleme inainte de tunel:


Sacel:










Aciliu:








Nod Apoldu de Jos:


Nod Cunta:


sursa cu multe poze

Pellady

#10009
Quote from: dorum on September 01, 2013, 10:11:57 AM
Din pacate acest DC83 arata cam asa:

Nu cred ca se va face descarcarea in drumul asta. Ar fi incredibil. Sunt sigur ca se va face in DJ609A de la Sanovita sau deloc adica va fi o portiune de autostrada nefunctionala.

rocklee

poze de ieri zona sibot ..in trecere ...scuzati calitatea...












penad2007

Rocklee multumim pentru poze, calitatea este f. buna .

penad2007

Nu stiu de ce am impresia ca Astaldi o sa termine inaintea lui Straco. Oricum dupa cum se vede  palaria a fost cam mare pentru Straco la lotul asta. Nu au avut nici nr. necesar de oameni si nici nr. aferent de utilaje.

alin_simeriaveche

o intrebare, ce este cu acea caneala pe viaductul de la Aciliu? a inceput izolarea lui?

penad2007

Quote from: alin_simeriaveche on September 01, 2013, 02:23:09 PM
o intrebare, ce este cu acea caneala pe viaductul de la Aciliu? a inceput izolarea lui?

Eu asa zic, pe un sens.

alin_simeriaveche


nenea_hartia


mariansb

Vineri dupa amiaza am mers de la Alba la Arad.
De la Sacamas am luat-o pe DN68A spre Lugoj-DN6 si A1 de la Izvin. Am plecat la ora 16 si la 19.15 eram la nodul de la Aeroportul Arad.
De la Sacamas pana la Cosevita si indeosebi de la Cosava la Cosevita drumul e cu denivelari, in rest e ok.
Pana la nodul de la Dumbrava am facut 48 de minute. Trafic a fost aglomerat dupa Lugoj.
Mai ales dupa deschiderea lotului 1 din Lugoj -Deva, devine tot mai de luat in seama aceasta varianta pentru iesirea din tara.
Cateva poze cu autostrada
Mai intai pe lotul Strabag , in zona Cugir; in ultima poza lucrari la podul peste Mures de la Simeria

[/URL]








[/img]
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

mariansb

de la nodul Dumbrava si legatura cu centura Lugojului

[/URL]








[/img]
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell