News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Harta calității drumurilor din România

Started by vancouver, August 22, 2013, 08:51:36 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

pasadia

E semn ca nu se deruleaza lucrari. Daca ar fi fost lucrari probabil ca as fi aflat.

bacovia

Quote from: epuru on November 01, 2018, 10:09:09 PM
Stie cineva cum se mai prezinta DN73A intre Sercaia si Zarnesti? Ca anul trecut era cam rau.



De evitat! Noroc ca era ziua, altfel ramaneam fara roti (si eram cu Duster)


cristi5

Quote from: Io on November 02, 2018, 11:54:54 AM
Din pacate informatiile despre acel drum lipsesc. Poate e un semn ca lumea nu il parcurge. Ar fi si  pentru mine o alternativa foarte buna de ocolire a Brasovului in drum spre Fagaras/Retezat/Apuseni. In ce ma priveste nu il voi parcurge pina cind voi citi aici ca a fost refacut complet de la structura!

http://proinfrastructura.ro/harta-calitatii-drumurilor.html#map=14/45.613/25.32

Sunt informatii din noiembrie 2017 de pe forum (user olea). Adica un an vechime. Exista in OSM si un comentariu mai lung, din 2015, deloc incurajator. Nu stiu daca s-a facut ceva intre cele doua.

https://www.openstreetmap.org/way/117161101#map=14/45.6851/25.2631

Reamintesc ca harta lui vancouver este doar pentru tranzit, pentru drumuri mai putin importante gasiti informatii pe OSM.

Dan74

Acum o saptamana am strabatut DN75 de la un capat la celalalt. Pe portiunea cu verde din Bihor asfaltata acum 2 ani se lucra: s-au frezat destul de multe portiuni, din pacate nu stiu calitatea finala a lucrarilor, deci nu ma pot pronunta daca trebuie retrogradat la galben sau nu (totusi ma bucur ca s-au apucat de reparat cat e vremea ok). In zona barajului de la Mihoiesti se circula mai bine ca in primavara, s-au reparat gropile dar tot de rosu ramane acea portiune. In rest nici o modificare, ramane galben.

Dor

va rog mult daca ma poate cineva ajuta cu informatia, legata de starea drumurilor pe ruta Timisoara - Deva , dar prin Lipova !acum vreo 2 ani cind am mai mers era o portiune de citiva km , undeva pe la Fibis , sau Neurdorf  aproape inpracticabila din cauza gropilor de aici . Ma intereseaza daca a ramas tot asa sau s-a mai reparat ceva intre timp?mi-ar fi f urgenta aceasta informatie ....

mihail75

Cu parare de rau pentru colegii din Galati, care au sustinut trecerea la albastru a DN25, Galati-Tecuci, dar eu zic sa se revina la verde. Asfaltarea s-a facut peste stratul vechi, asa ca sunt inca portiuni importante unde se simte ca e denivelat. De la TIR-uri chiar s-a lasat in unele locuri, pe margine. Se adauga mici portiuni nemodernizate de fel. Am fost acum cateva zile, eu zic sa lasati cu verde si de la Galati la Hanu Conachi.

BIGRED1984

Asa cum am propus un DJ la verde, tot eu as dori sa scad acelasi DJ 411 de la verde la galben, cel putin intre DN6 si DN5.
Au aparut multe gropi, iesirea de pe podul de la Singureni este rupta, se circula printre hartoape.
Este in continuare o solutie duminica seara pentru intrarea dinspre Alexandria, doar ca trebuie ceva mai multa grija.

Dor

va rog mult daca ma poate cineva ajuta cu informatia, legata de starea drumurilor pe ruta Timisoara - Deva , dar prin Lipova !acum vreo 2 ani cind am mai mers era o portiune de citiva km , undeva pe la Fibis , sau Neurdorf  aproape inpracticabila din cauza gropilor de aici . Ma intereseaza daca a ramas tot asa sau s-a mai reparat ceva intre timp?mi-ar fi f urgenta aceasta informatie ....

dr4qul4

Salut, verificand pe OSM, pe acel drum avem raportate segmente de "bad" de catre Cuneo aici pe forum in 2015, si segmente "bad" si "horrible" raportate in Martie 2017 de catre userul burrado .
Adica mai bine ocolesti.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

realfanady

Cineva a trecut recent prin defileul jiului, DN66 Petrosani-Targu Jiu? Sunt restrictii? Cum se circula? Vad o portiune micuta de rosu, acolo e inchis sau daca sunt ce restrictii exista?

pasadia

Din cate stiu nu mai sunt probleme pe acolo.

realfanady

#1992
DN 76 (Oradea - Brad) in ce stare este? Sunt gropi, este valurit, semafoare, etc? Eventual poti sa dezvolti o viteza de 100-110 km/h in conditii de siguranta, fara sa-ti rupi vreo roata, sa stai la semafor minute bune sau alte cazuri extreme?

pasadia

Nu, nu, nu, in nici un caz. Varfurile - Ionesti nu pot sa il strabati cu mai mult de 40-50km/h. Chiar si asa tot te va injura masina, caci tot nu vei putea ocoli toate pragurile.

Dan74

Iar sectorul Cristior - Varfurile e si mai "interesant", acolo masina te va blestema (sa citez de la pasadia).