Harta calității drumurilor din România

Started by vancouver, August 22, 2013, 08:51:36 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Ionut

Scuze, am uitat eu, am inlocuit acum. Harta din 13 decembrie, da? E vreo versiune statica (imagine) mai recenta? Din ce inteleg, pe OSM avem harta interactiva care este (aproape) la fel de bine intretinuta ca varianta statica.

vancouver

Feroviar: inadmisibil că ramâne 1 fir pe unele porțiuni după reabilitare pe Craiova-Caransebeș și Cluj-Oradea. Da pentru extinderea programului Quick Wins. Limitare instalare ETCS doar pe coridorul IV, pana cand va deveni pe deplin functional si isi dovedeste eficienta. Autostrazi: DA pentru 4 treceri montane: A1, A3, A6 si A8. NU deocamdata pentru A13 montan si A Nordului partea montana.

chr

DJ 592 intre Timisoara si Buzias -> propun retrogradare de la albastru la verde

Hercule

DN13A intre Sovata si Sangeorgiu de Padure propun galben. Stratul de uzura e desprins in multe zone.
Deșteaptă-te române!

Adrian.TM

DJ 709E între localitatea Gelu-limită județ(Timiș) poate fi trecut cu albastru, a fost recent reabilitat.

Leo-Ph

A3 banda 1 sensul Ploiesti Bucuresti foarte valurita.

florrinel

#Hercule - Corectat in OSM
#Adrian.TM- Corectat in OSM

#Leo-Ph - Pe A3 Intre Ploiesti si Bucuresti am trecut in verde banda cu sensul spre capitala!





nasty

DN15 Bicaz-Poiana Largului, nu e trecut pe hartă.
E adevărat că a fost închis pt reabilitare. Acum e deschis după o reabilitare în bătaie de joc, va execuție și ca durată.
Are porțiuni mari de roșu și galben și segmente f mici de albastru și verde.
Se vede într-o filmare dinseptembrie 2021:



Varianta, care e scurtătură spre Durău, ar fi axialul Ceahlăului, un drum recent asfaltat perfect, dar care e îngust și nu poate fi trecut pe hartă să nu deruteze camioanele. E la categoria Transfăgărășan, Transalpina, Transrarău.

dumbravaandrei

Quote from: nasty on February 10, 2022, 07:28:26 AM
Are porțiuni mari de roșu și galben și segmente f mici de albastru și verde.
portiuni foarte mici de albastru si verde inseamna portiuni de MAXIM 300m  :(( :(( :((
Intr-adevar, o mare bataie de joc....

cristian_rey2007

DJ 107F porțiunea albastră propun retrogradare de la albastru la verde, au apărut câteva gropi
DJ 107F pe porțiunea verde de la Lunca Mureșului la Unirea au făcut săpături pentru canalizare și deocamdată asfaltul e acoperit cu pământ, propun retrogradare de la verde la galben

alexcrist

Am fost și eu aseară pe DN15 Bicaz-Poiana Largului, fără să fi citit înainte pe aici. Exact asta am gândit: bătaie de joc.

Propun roșu pe întregul segment.

Nu merită mai mult și nu are rost să fie împărțit în segmente.

florrinel

#cristian_rey2007 S-au operat modificarile in OSM.

#alexcrist Au fost retrogradate in rosu si galben (OSM) portiuni insemnate ale acestui drum, astfel incat sa fie afisat cat mai real, situatia de ansamblu a acestui drum.

booster

Buna seara,

Drumul DN16 Cluj-Reghin a mai fost reparat? Din harta pare ca suprafata rosie din drum s-a scurtat.

Multumesc.

bacovia

Au mai ramas de rosu ultimii 10-15 KM inainte de Reghin.


Skynick

Puteti face o mica animatie cu harta de la prima editie pana acum, pe ani? Mai exista versiunile precedente? Cred ca ar fi spectaculos.