News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A8 Târgu Mureș-Iași

Started by Ionut, September 18, 2011, 12:22:22 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

alin_simeriaveche

Urmăresc contul de Facebook al primăriei comunei Gheorghe Doja și de curând am am citit un anunț. Se caută 15 muncitori pentru un proiect de arheologie pe zona Gheorghe Doja - Acățari

hermes

Din satelit se vede ca turcii au amenajat ceva gen organizare de șantier, dar ei au început abia la 31 mai și au 6 luni pentru PT. Par motivați sa facă treaba, poate ne fac o surpriza plăcută și termina PT mai devreme, deși la cum se misca CNAIR ul lui Pistol în Moldova, va fi degeaba. Mai ales ca vine iarna.

Quote from: gsimon on September 15, 2024, 07:51:35 PMDe lotul celor de la Nurol de la Mures mai stiti ceva? Cineva din zona? Cum se misca baietii cu proiectarea sau miscarea din teren?  :-[
The only time Success comes before Work is in the dictionary.

hefaistos

A8 e ratat pentru PNRR. Mai sunt mai puțin de 2 ani și orizontul pentru AC si OIL ulterior este ascuns de o ceata groasa.
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu 200 euro, daca pana la 31 decembrie 2029 nu se deschide sectiunea cu tuneluri de pe A1 de la Holdea.

alin_simeriaveche

Cred că este pt arhelogia A8

TeoH9

Incredibil ce salarii. 160 lei * 21 zile = 3360 lei.

Salariul minim in constructii este de 3200 lei.

Stef

#5225
^Sunt zilieri care vor lucra la săpături, experiență absolut 0, doar dau la cazma. În construcții e altceva.

stangabriel

Da, dar participi la descoperirea istoriei locale pentru un proiect arheologic fascinant.  :lol:  :lol:

Sper ca studentii de la arheologie au mult de lucru pe teren in perioada asta, pentru ei este o mare ocazie.

ludus

Astăzi am văzut în acțiune o foreza la capătul A3 de la Ungheni, ceea ce înseamnă că au debutat lucrările la,A8, secțiunea Ungheni-Miercurea Nirajului.
T. Luduș

hermes

Sau poate completează studiile geo de la Acciona. E încă devreme teoretic, cele 6 luni pt PT decurg din 31.05.2024.
The only time Success comes before Work is in the dictionary.

Arnold.debreczeni


TeoH9

unde? in capatul de la MS sau de la NT?

ovicor


endre.kemenes

Daca cititi cu atentie scrie in mesajele anterioare unde a fost vazuta foreza:
QuoteAstăzi am văzut în acțiune o foreza la capătul A3 de la Ungheni