News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

[B] Autobuze STB

Started by Ionut, October 08, 2011, 10:26:33 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

adi

Nuvreau sa fiu prapastios, dar componenta de calitate din licitatie cum a fost calculata? Aveti ceva detalii?

thinker

#241
Otokar e mai bun ca Mercedes.... asa zicea primaria, sunt destule declaratii date in sensul acesta...

ce pacaleala au luat cei de la Cluj sau Timisoara ca au cumparat Mercedes... :lol:   puteau sa ia si ei Otokar...

Problema nu e data de defectiunile curente,  dar putem extrapola cum vor fi aceste otokare in trafic peste 3-5 ani daca vor mai fi...

Infrastructura de transport e sistemul prin care circula sangele unei tari. Romania are prea multe cangrene, prea multe artere lipsa.

oc7avian

#242
Tocmai am văzut unul pe 601, la Petrache Poenaru. Până la urmă pe ce linii au băgat?

voicul

#243
Si eu am vazut unul pe linia lui 601 asera.
Ce mi-a placut: led frate. Chiar e lumina fata de Citaro.

panzer

Nu vi se pare ca incepe sa devina un deja vue? Cand au venit CAFurile la Metrorex aceeasi poveste fata de Bombardier. Basca si frezat peroanele la Romana.

Prea au venit repede de la semnarea contractului. O sa mearga si astea cum au mers si Rocar-urile si DAFurile.

Oricum f bine ca sindicatul apara soferii. Ca nici un stab de la STB sau de la PMB nu "beneficiaza" in direct de furia bucurestenilor. Pt ei e doar o problema de "comunicare".

voicul

Cica STB a facut un nou traseu. Ii spune "DEFECT" si circucla prin tot orasul.

Doar Otokarele pot deservi aceasta linie.  8)

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

voicul

#247
Nu pot sa nu remarca numerele personalizate STB: 40*30 -1200 RON? Cand iti iei tu masina zici: 40 de ron nu conteaza (si asa e raportat la valoarea masinii). Da cand zici 1200 ...  sau 400*40 Ron ... ?
+ si - la noile autobuze. Destul de echilibrat si impartial articolu:

Am călătorit șapte zile cu autobuzele Otokar prin București. Câteva impresii și ce probleme am văzut la autobuzele turcești

Timp de șapte zile am călătorit prin oraș exclusiv cu noile autobuze turcești Otokar, în drumurile zilnice către sau dinspre birou. Proaspăt scoase pe traseu începând de Ziua Națională, 30 de astfel de autobuze, dintre care patru au fost articulate (cu burduf) - lungi de 18 metri, autobuzele Otokar au fost în centrul atenției publice, iar defectele și problemele apărute au fost subiectul criticilor și miștourilor pe internet. După șapte zile de navetă zilnică am adunat mai multe impresii și am constatat și câteva probleme - cam prea multe totuși pentru niște autobuze noi-nouțe...

Totul pe:
https://www.hotnews.ro/stiri-administratie_locala-22855366-calatorit-sapte-zile-autobuzele-otokar-prin-bucuresti-cateva-impresii-probleme-vazut-autobuzele-turcesti.htm


voicul

Nu era o vorba in targ ca pana la sfarsit de an avem 100 de Otokare? Vin pe 31 decembrie?

Sau deja ele vin, dar nimeni nu mai anunta, ca nu mai e asa stire?

Sorinus


Mamutu

Primăria București cumpara 100 autobuze electrice!!
Cu bani europeni!!
Oare de ca s-au mai complicat cu cele turcesti?
http://mobile.hotnews.ro/stire/22862569

voicul

Din asta
"Proiectele au parcurs etapa de evaluare și au fost selectate pentru finanțare. Contribuția municipalității este de 2%, restul fiind finanțare europeană."
eu inteleg ca e sigura treaba/avem banii.
Acum ramane doar sa ne certam pe caiete de sarcini si contestatii, nu?

frunzaverde

#252
^^

Ele tot vin - vezi pe Metrouuusor pe ce rute intra si la ce garaje sunt trimise. Aici nu prea e multa lume interesata de subiect.
Cand esti amenintat cu ban permanent pentru ca ai criticat pozitia publica a unui politician, nu se mai poate numi conversatie sau forum, ci campanie electorala. Imi pare rau, dar din pacate, sunt nevoit va urez la revedere!

voicul

Asta e clar facuta de RADET gelosi pe turcismele astea ca incalzesc apa mai tare ca ei:

VIDEO. Autobuz Otokar, inundat de apă clocotită, după ce instalația de încălzire s-a stricat

https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/video-autobuz-otokar-inundat-de-apa-clocotita-dupa-ce-instalatia-de-incalzire-s-a-stricat-1053151

subway

La RADET tevile se sparg pentru ca sunt vechi, la turci pentru ca sunt noi!
:) :) :)