News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

[B] Autobuze STB

Started by Ionut, October 08, 2011, 10:26:33 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mario antonio

Intrebare, sunteti siguri ca sunt in autogara facute fotografiile? Plecand de la decor, pozele par sa fie, mai degraba, in alta parte.

Mao

^ Adevarat. Autobaza asta are dealuri impadurite prin apropiere? ???

Ionut

Pai au sosit. Dar nu in B. Or fi sosit in Turcia, in curtea fabricii. Se vad munti in departare, este exclus sa fie B.

Valentin

Da, nu sunt in Bucuresti, a fost o neintelegere .. Pozele sunt facute in Turcia, imi cer scuze pentru ca n-am verificat mai intai. Autobuzele in sine, asa vor arata..

Sorinus

Cand incep sa vina autobuzele noi?

TibiV

Primele doua au sosit.
Sunt la autobaza Titan.



Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Ionut


dr4qul4

probabil pt omologarea in Romania? SI va urma si al 3-lea ?
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

TibiV

#158
^^
Erau cele mai bune, restul erau niste "mizerii" neconcludente...
Doar ca intre timp "sursa" a cerut stergerea pozelor.
Adminii de pe MetrouUsor s-au conformat caci, deh, GDPR...

Asta este motivul pentru care au disparut cele doua poze din postarea mea.
(NU o sterg, ca sa nu se piarda "firul naratiunii"...)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Ionut

Ce GDPR la pozele cu niste autobuze? Eu ziceam de două autobuze. Nu de două poze.

TibiV

Ah, OK...

Da, doar doua autobuze. Din gama de 10 metri (neconfirmat din "surse externe" ca alea sunt...)
Cica Titan este gata sa le primeasca in zilele urmatiare (adica incepand din aceasta saptamana) si pe alea de 12 metri, si (candva) si pe alea de 18 metri (articulatele).

"Electricii" discuta ca la autobaza Titan s-a lucrat din greu in ultimele saptamani la refacerea suprafetelor (mai mult betonari, asfaltari nu prea... Dar este pe undeva normal.)

Nimeni nu stie inca (deocamdata) cum au fost aduse primele doua in Romania - pe tren, pe tariler, sau pe propriile roti?....

Primele "rapoarte" despre inceperea "trainingurilor" cu soferii RATB confirma faptul ca sunt doar "turcisme". In sensul in care "trainuiala" se face cu manuale de utilizare alb-negru, printate pe A4 la "Xeroxul Connica" din coltul strazii...

Probleme de comunicare... Traing-erii turci au translatori care nu prea cunsoc termenii tehnici... La niste autobuze se pare ca nu este de ajuns sa stii "kebap" ca sa intelegi toata "comunicarea"....

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Ionut

Eu tot n-am inteles de ce au sters pozele invocand GDPR. Dar ma rog, nici nu conteaza. Nu ma mai mira nimic. Nivelul de transparenta si de bun simt in tot ce inseamna administratie a ajuns la cote mizerabile.

ghrt

Poate puteţi filma cu drona. Baza Titan este pe Pallady şi aveţi acces lângă sau foarte aproape de gardul lor.

Treaba cu pozele e stupidă, se puteau blura persoanele suprinse astfel încât să nu poată fi identificate.
Cont (aproape) inactiv.

TibiV

Nu mai este nevoie de drona.

Otokar-ele au iesit la piata....
Piata Universitatii!...

Ieri, 10 octombrie 2018.

Numere "rosii"


Si, pentru prima oara dupa fo' doua decenii, vom avea si "articulate"...




Sursa: https://www.facebook.com/groups/1442531092679856/permalink/2140289312904027/
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

TibiV

#164
Poze de astazi de la "electrici", userul este semnat pe poze...

Deocamdata doar Otokar Kent C-10 pe Bd. Regina Elisabeta.








C-10 inseamna ca este seria de 10 metri lungime (2 usi).
Urmeaza C-12 (12 metri, 3 usi) si C-18 (18 metri, 4 usi).
Mama proștilor este mereu gravidă... :)