News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Calea ferata 902 Bucuresti-Giurgiu

Started by Ionut, February 13, 2019, 07:41:51 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.


carutasul

păi cred că depinde de cât de repede pot primi structura metalică la podul de peste Argeș. În rest probabil sunt în grafic...

AndreiB

Ce cladiri urate vs epoca Regatului si a Comunismului...

TVlad

#588
Sa vezi senzartii tari in virful rambleului de la Gradistea, cu copertina aia ala simbolica pe post de gara...
Sufla un vint suficient de convingator sa ma faca sa cobor la adapost. Acum e vara si o briza e binevenita dar iarna nu o sa fie deloc amuzant.


Cit despre frumusete: a fost de mult aruncata la gunoi in favoarea utilitatii, de cind proiectele le fac contabilii...

carutasul

păi cred că ar fi mai bine să facă licitații separate pentru clădiri, așa ar putea face clădiri mai frumoase, că evident că dacă faci licitații cu prețul cel mai mic fațada și în general designul clădirii e un loc bun unde poți să faci economii :) Așa dacă faci doar clădirea mai poți impune niște criterii estetice care să nu fie secundare ca la o licitație mai mare...

TibiV

De la Ionut Ivasca: Magistrala CFR 902 - Pod peste raul Arges /PORR\ 23.07.2023

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

survola

Podul este sublim, dar lipsește cu desăvârșire.  :(
Îmi cer scuze pentru spoiler.

shift2rail

CFR sustine ca in Dec a.c se va relua traficul catre sudul Europei,nu stiu daca e credibil...

GIV

sudul Europei?  :lol:  :lol:  se deschide cumva linie hsr pana in Grecia sau cum? :)) :lol:

venom637

Trecea la nivel din Comana a fost asfaltata si este aproape gata. Revin cu poze zilele astea.

mariusbalasa

#595
Din partea ...CRF Infrastructura un mic flas cu ceva noutati din teren!

TVlad

Hopaa, primele piese din tablier! Asta da noutate.


TibiV

De la Alexandru Dinca:

- Trenul de lucru PORR in zona Daia-Taban linia 102
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

venom637

Din 26 august se circula la trecerea la nivel din Comana.