News:

Tur de forță API 27-28 iunie, DEx12 și A7.
DEx12 Pitești-Colonești și Balș-Craiova.

Main Menu

Calea ferata 902 Bucuresti-Giurgiu

Started by Ionut, February 13, 2019, 07:41:51 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

milo1981

autoMinder - aplicație de management a parcului auto

carutasul

Pentru că am trecut prin zonă, las și eu "dovada"







Powered by API/PUM imgur uploader

TVlad

Pare ca s-au apucat sa demoleze culeea de pe malul drept a podului prabusit.

razvan96

Da, si din alte surse s-au apucat sa demoleze si nu doar podul vechi, ci si pe cel nefinalizat.

carutasul

Când am venit (dinspre Falaștoaca) am trecut peste încă un mic viaduct care cred că ținea de aliniamentul "ceaușist" ceea ce ar însemna cred că mutarea pe acest traseu ar fi implicat complicații mai mari decât simpla reparare a podului și poate că de asta s-a renunțat de fapt la el ( că în continuare pare mai simplu să repari podul ceaușist, chiar cu înlocuirea suprastructurii și a una-două pile...) însă dacă trebuie să muți traseul pe o distanță mai mare, poate și gara... deja devine neconvenabil...


tom_sawyer

Mulțumim! pentru poze poți folosi uploader-ul creat special pentru forum: http://proinfrastructura.ro/poze.html


kitsune

Natural stupidity is much more dangerous than artificial intelligence


venom637

Catalin Drula

QuoteCalea Ferată București - Giurgiu, ,,o rușine națională" din 2005 unde un pod la Grădiștea a căzut după niște inundații. Am dat deja o autorizație de construire, cea pentru pod urmează după aprobarea proiectului tehnic în următoarea săptămână. Din octombrie încep lucrările în forță și la acel pod.

venom637

Au facut drumul de acces de la Gradistea pana la podul de pe Neajlov.




S-au apucat de scos linia din Gradistea.



alecu26

Oare unde vor incepe prima data cu pilotii forati?
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

venom637

Primul pilon este jos, inclusiv primul tablier pe partea cu Gradistea. Maine in jurul orei 12 o sa cada si al doilea tablier. Sper sa fiu prezent sa fac un filmulet.

(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader