News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A6 București-Lugoj

Started by Ionut, July 19, 2013, 09:15:14 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

hvm

Nu il intreaba nimeni pe Grindeanu cu cat s-a redus termenul de finalizare a SF pein relansarea licitatiilor si ignorarea licitatiei vechi?
Pariuri: A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe - aici

BigZ

^ Acelasi lucru il cer si eu de ceva timp... Nu stiu care varianta este: rea vointa sau incapabilitate (sau poate amandoua), dar Grindeanu trebuie sa plateasca pentru asta, chiar daca e vorba de o postare in social media care ii arata nivelul (infinit mai mica decat ce pedeapsa ar trebui sa primeasca)...

a.l.x

  Eu consider că este unul din puținele lucruri pe care le-a făcut cu cap, acum că sunt trecuți deja aproape 2 ani de la lansarea primei licitații și nu avem semnat Lugoj-Caransebeș e o altă poveste, pe care Grindeanu a băgat-o sub preș frumos timp de un an cât a așteptat după turci să semneze.
 
 Dar cum ar fi fost să fi semnat același antreprenor care e pe lotul 1 (Explan) sau lotul 2(Egis) pe toți aprox.300km? Care dintre ei ar fi avut puterea să facă studii pe o distanță atât de mare? Îi vedem acum cât se chinuie cu AMC1 aprobat la un an de la semnare cu variante de traseu cel puțin îndoielnice.

roberthpop

Pe tronsonul Domasnea-Drobeta,daca se gandesc sa faca nod cu DN6 inainte de Plugova presupun ca tunelul proiectat pe DN6, cu mult-mult timp in urma va fi abandonat definitiv.Are cineva vreo informatie in acest sens?
Roberth Pop